Namaste India, part 2

Blog thumbnail

About this blog

India 2009 & Allan inspired me to write a novel 'Quest for Love' soon on www.amazon.com - Polish version 'W Poszukiwaniu Siebie' published in Poland by Tedson www.tedson.pl http://www.reiki-healing-touch.com/&healing_news

What this country will bring in 2010? I have no idea but I am really looking forward and I am very happy that I will be able to share that with All of You!

If you are interested in India please check my book "Quest for Love - A Woman's Journey Toward Empowerment" https://www.createspace.com www.amazon - in your country

India 2009 & Allan zainspirowali mnie do napisania nowelki "W poszukiwaniu siebie", która zostala juz wydana!!! www.tedson.pl

Co przyniesie nam ten kraj w 2010 roku? Sama jestem bardzo tego ciekawa i szczęśliwa, że będę mogła tym się z Wami podzielić!

A ponizej cytat James Camerona, który oddaje wspaniale klimat Indii: "Lubię wieczory w Indiach, tę magiczną chwilę, gdy słońce powoli zachodzi na krańcu świata, cichnie gwar, a ulicami płynie rzeka 10 tysięcy rowerów, na których urzędnicy służby cywilnej wracają do domu, rozmyślając o bogu Krysznie i kosztach utrzymania."

• Delhi Hello again!
  • India, see you again one day...
Trip Start Feb 24, 2010
Trip End Dec 08, 2010

There are 24 entries in this blog

Start your own travel blog