Ica a Huancachina - oaza v pousti

Trip End Sep 21, 2013

Flag of Peru  ,
Monday, December 17, 2012

Ica 406 m.n.m.

Nejvetsi a hlavni mesto cele oblasti Ica je pekna dira v pousti. Navic podle vseho pomerne nebezpecna, takze jsme se drzeli jen v centru (nebezpecne znamena, ze se do nejakych ctvrti nema chodit). Mesto dostalo dost zabrat pri zemetreseni v roce 2007. Vsude v okoli jsou velka archeologicke naleziste, dalsi velmi stare civilizace, ktere vynikaly predevsim v uzasnych tkanych latkach a ukladani mrtvych ve forme mumii, naslo se jich kolem stovky. My jsme tu byli ale kvuli pousti.

Dopoledne jsme vyrazili do oazy Huancachina, nadherne misto, klasicka oaza jak si ji tak clovek predstavi – male jezirko, kolem nej palmy a dal uz jen ohromne pisecne duny. Dali jsme si tu klasicky vylet – nejdriv adrenalin v bugyne a pak sjizdeni dun na snowboardech. Jizda v bugyne byla skvela, dalsi horska draha, prudke sjezdy, rychle zatacky a k tomu vyhledy po neuveritelne krajine. Tohle clovek jen tak nevidi. Sandboarding byl taky skvela zabava, jako na snehu, jen je to teply a asi i mekci, takze pady min boli. Vetsinou jsme jezdili po brise, zkouseli jsme to i ve stoje a docela to slo. Jen ten pisek jsme zatim jeste neprestali smrkat. Cela sranda trvala neco pres hodinu, tesne pred cilem se nase bugy rozbila a odmitla jet. Aspon ze to bylo uz na kraji Huancachina. Nastesti ve vesnicce byla i sprcha, takze se nam podarilo nejet zpet uplne zapraseni (ten pisek nesel vubec sundat, ani z obliceje ani z obleceni, je fakt hodne jemny). Dalsi skvely vylet. Odpoledne jsme hned vyrazili dal, smer Nazca. Cesta byla zajimava, pani pred nami si vyndala mobil a na plne koule poustela hudbu. S ohleduplnosti si tu nikdo moc nervy nedela. Stejne jako s vyhazovanim odpadku jinam nez z okna auta nebo v pripade mest na ulici. Ale pres noc nastoupi ceta a rano je to jak vymetene! Stejny postup jako v rade jinych zemi.