Belgium és Luxembourg

Trip End Jun 04, 2006

Flag of Belgium  ,
Wednesday, June 21, 2006

Május 28.:
Szóval vasárnap megérkeztem Belgiumba! Itt volt egy világtalálkozó. Olyan aieseces gyakornokoknak, akik egy időben voltak Magyarosrzágon, egy holland gyakornoknál Leuvenben. Voltak amerikaiak, európaiak is. Jó volt ismét látni őket! Bementünk Brüsszelbe, voltunk az Atomiumnál, ahova Lucival be ismentünk, a gyakornokok nagyon lusták voltak, nem akartak sorra várni. Mi azért megjártuk, ha már ott voltunk.Aztán a belvárosban taliztunk ismét a többiekkel, ugyanis 3 gyakornok az aznapi maratonon futottak. Délután bementünk még Brüsszel főterére, meg estefelé egy vendéglátóegységbe is benéztünk. Luciék még aznap hazamentek, én ott aludtam Leuvenbe.

Május 29.:
Délelőtt sétálgattunk Leuvenben is egy kicsit. Szép kis város, itt is a túlcsipkézett templom, városháza volt a fénypontban. Délután pedig brüsszeli átszállással mentem Zottegembe, ahol az ismerős belga család felvett engem, s onnan nem messze laknak, ahol a következő heti szállásom volt. Egy kis falu, Brakelről van szó. A belga apuka a kortrijki egyetemen marketingtanár, az anyuka egy általános iskolai tanítónő, a fiúk pedig közalkalmazott. Általában vele indultam minden reggel a zottegemi pályaudvarra, s onnan minden nap más városba utaztam. Igen, egyedül. :-))