Divadlo ve Spitaku

Trip Start Jul 14, 2006
Trip End Aug 17, 2006

Flag of Armenia  ,
Monday, July 31, 2006

Jsme zpatky ve Spitaku a zaciname posledni tyden naseho snazeni. Posledni tyden je ve znameni (cti zmateni) priprav na zaverecne divadelni predstaveni. Jsme rozdeleni +- podle zemi ze kterych pochazime a delame scenky s narodni tematikou. Resp. my jsme to vymysleli a ted se to snazime naucit deti. Idea je takova - dve deti najdou kouzelny letajici koberec a leti s nim po svete a postupne poznavaji jine kraje, jine zvyky a prichazeji na to, ze svet je krasny a lide se maji mit radi a tak dale.
Mame tu jedno devce ze Slovinska - Jonu - ktera delala folklorni tance, takze jsem prezentaci nasi kultury ponechala na ni a zrekla se Ceske republiky. Erwin se stejne tak zrekl Belgie a Rose Holandska. Oba odmitli pet minut stat, mavat rukou a tvarit se jako vetrny mlyn. A tak Erwin a Rose delaji Indii a ja - verte tomu nebo ne ale ja to nenavrhla - Afriku. Jako obvykle se Afrika bere jako jedna zeme, ale to neva, stejne neni cas delat neco detailne. Puvodne jsem chtela mit par deti co budou hrat na improvizovane bubny a par deti co budou tancovat atd. Ale bohuzel to ztroskotalo na tom, ze deti nemaji absolutne zadny smysl pro rytmus. Nechapu to, myslela jsem ze jsou dost hudebne zalozene. Takze nakonec bubnuje jen jeden, dva predstavuji lovce, kteri cekaji na korist a dalsi ctyri deti predstavuji postupne zirafu, opici, lva a zebru. Lovci nakonec skoli zebru a to je stastny konec pribehu, protoze na kazdou zemi mame asi 3 minuty. Ja hraju zadni nohy zebry. Tedy, pokud se nam podari koupit prosteradlo. Neverili byste na cem vsem tady muze pohoret dobry napad.
Ted me omluvte, musim se jit napast.