Vikend u jezera Sevan

Trip Start Jul 14, 2006
Trip End Aug 17, 2006

Flag of Armenia  ,
Sunday, July 30, 2006

Je tu vikend a tak jako jsme byli minuly tyden na vylete, jedeme na vylet i tentokrat. Jedeme se valet k jezeru Sevan aneb perle Armenie. Obrovske jezero napajene z asi 28 rek, meni barvu petkrat za den, proste idylka. Ovsem kdyz jsme se nasim oblibenym autobusem z roku 15 pred Kristem dokodrcali k jezeru, prselo, byla zima, foukal vitr a ze spani na plazi, povalovani se kolem a hrani beach volejbalu nic nebylo. Misto toho jsme pronajali dve hnusne chajdy a la maringotka, kazda s dvema pokoji po dvou postelich pro 21 lidi, vmestnali se dovnitr a cekali az bude pozdejc, my dostaneme hlad a zacneme delat khoravatz - grilovani. Krome oskliveho pocasi nas zklamalo jezero samo. Smysl pro esteticko a poradek je luxus, v zemich tretiho sveta temer neexistuje. A tak misto toho aby bylo jezero skutecnou perlou armenie, na kterou je kazdy Armen hrdy, je obklopene odpadky, hnusnymi maringotkami, je kolem nej bordel, no proste docela depresivni prostredi. Sli jsme na prochazku a mezi obri skladkou a nejblizsi vesnici jsme prosli docela hezkym kousicickem prirody.

V nedeli se nastesti vyjasnilo, spani v chajde v padesati lidech melo tu vyhodu, ze nebyla zima, takze jsme byli i docela vyspali. A tak jsme se koupali a odpocivali na plazi, protoze jsme byli po tydnu s detmi zase uplne vycerpani. Spani na plazi a povalovani se ma za nasledek to, ze ted jsou vsichni desne spaleni, az na me, poucenou puchyri na zadech ktere jsem mela od opalovani se na Zanzibaru a tudiz jsem se sla k poledni schovat do maringotky.

Z nejakeho zvlastniho duvodu nas vylet k jezeru Sevan natolik vycerpal, ze jsme se vsichni tesili zpatky do skoly. A kdyz jsme tam dorazili, rekli jsme si svorne "home sweet home" a sli s sebou kazdy prastit do sve, vlastni, jedinecne postele.