Detsky tabor ve Spitaku

Trip Start Jul 14, 2006
Trip End Aug 17, 2006

Flag of Armenia  ,
Wednesday, July 26, 2006

S internetem je to tu trochu narocne, takze rozhodne nepridavam zapisky tak casto jak jsem puvodne chtela. V tabore ve Spitaku nam ted radi zaludenci potize, ryma a teploty. Ja uz jsem si svym prosla, ted je mi dobre, ale je to dost frustrujici. Hlavne proto, ze nemuzeme prijit na to z ceho to mame. Respektive mame spousty podezreni - od vody pres ovoce pres jidlo, ktere dostavame, ale nemuzeme se nijak dobrat reseni. K cemu jsme se uchylili nakonec bylo preventivni piti vysokoprocentnich alkoholu.

Na vecernim mitinku jsem predevcirem rekla, ze cim driv si uvedomime, ze mistni deti nezmenime a nenaucime je poslouchat a byt v klidu, tim driv se nam podari se pres to prenest. Ovsem vcera byly deti rozdeleny do ctyr skupin misto tri - tedy tak jak to melo byt od sameho zacatku. A svete div se, najednou byly ticho, poslouchaly, stacilo rict jim nazev hry a samy se rozdelily do druzstev. Neverila jsem svym ocim a byla jsem naprosto dojata, i presto ze uz jsem tou dobou zacinala mit horecku. A tehdy jsem poprve uverila, ze by se nam skutecne mohlo podarit s detmi nacvicit zaverecnou divadelni hru. Do te doby jsme meli pocit ze to bude nepochybne naproste fiasko, protoze deti jsou neovladatelne.

Zaverecna divadelni hra pomalu zacina byt nase nejvetsi starost. Edward mel dobry napad - bude to o dvou detech, ktere najdou letajici koberec a s nim navstivi ruzne zeme - a tak kazdy z nas ukaze neco ze sve kultury, nejake tance, pisnicky a tak. A nakonec to bude mit nejake moralni pouceni o mezikulturni toleranci. Ovsem jak si to vylozila vedouci kempu Hajkus bylo, ze zaverecne pouceni bude o tom, ze vsude dobre doma nejlip. No, zatim jsme se o tom verejne nebavili, ale kdyz jsme si o tom povidaly pri sportech s Katrinou a Berit shodly jsme se, ze armenskou narodni hrdost netreba vice podporovat a ze by bylo lepsi dat spis duraz na uctu k ostatnim narodum. No, bude to jeste legrace. Vubec s Armenama je legrace.