SORRENTA YA DÖNELİM

Trip Start Apr 30, 2010
1
13
72
Trip End Jun 03, 2010


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow
Where I stayed
http://www.nubedargento.com/

Flag of Italy  , Campania,
Wednesday, May 5, 2010

GÜN 7 günlerden çarşamba
Bir haftadır yollardayız.Sabah Ayşe ile bir durum değerlendirmesi yaptık.Aslında kağıt üzerindeki programımızda Salerno'da bir gün daha kalmak varmış.Sorrento'ya geçmeğe karar verdik.Ortalığı toparladık .Paralarımızı ödedik Kamp sahibi kadın "burada eviniz var bir daha bekliyoruz" diye bizi uğurladı.Nermin'in hakkını yemişiz meğerse radarları da uyarıyormuş.Biz daha yeni uyandık .Zaten yollar o kadar kalabalık ki sürat yapmak mümkün değil.Motorsikletler adamın beynini alıp götürüyor.Salerno'daki kampımızı son derece rahat bulduk.Denizin üzerinde harika çam ağaçları olan bir yer.Hemen teşkilatı kurduk.Teşkilatıda anlatayım.Teşkilat iki adet açılır kapanır sandalyenin ve bir adet katlanır masanın minibüsün kapısına yakın bir yere kurulmasıdır.Bilahare elektrik kablosu bağlanır.Ayşe kahve imalatına geçer.Ben çamaşır ipini gererim bu hem yandaki komşu ile sınırımızı çizer hem de varsa ıslak çamaşırları asmağa yardımcı olur.Son aşamada bir aset plastik çöp torbası iskemleye bağlanır.Her çöp çıktığında yürümeyelim diye ...işte hepsi bu kadar ..bizim teşkilat kurmamız bir maximum iki dakikadır.Diğer kampingçiler için bu süre minimum iki saattir..Kampçılığın kitabı yeniden yazılmalıdır diyorum ... 
Yolda Metro'ya uğramıştık derhal ürünleri sergiledik.Güzel bir yemek oldu.Ayşecik yattı uyudu ben çamaşıra geçtim.Kampımızın adı Nube D'argento yani "gümüş bulutlar" ..Ufuk ta yağmur mu var ? nedir ?
Ayşe uyandığında şehri keşfe çıktık.Merkez kampa 10 dakika yürüme mesafesinde.Merkeze varınca soruşturmaya geçtim ve Antica Trattoria'yı hemen bulduk.Bu akşam burada yemeği kafaya koymuştuk.Acaip bir yer
.Burada bize bir şeyler düşünebilirler diye aklımdan geçmedi desem yalan olur.Korunaklı bir yere oturduk ve 2 m yi aşkın bir dev bize hizmet etmeğe başladı.Devimizin adı Antonio ve Türkiye'yi ziyaret etmek istiyor.Antalya da iş bulur muyum diye sordu.Zaten esmer olduğu için arap sayılabilirmiş .Kendisine arap olmadığımızı anlatmak için gayret etmedim.Gelen yemekler tek kelime ile muhteşem.Sanıyorumki içeride 2 iç mimar ve 2 heykeltraş çalışıyor...Büyük bir sunuş gustosu sergiliyorlar..Hesap için giderek endişeleniyorum.Hele yarı beline kadar bükülen ve küçücük bir mandolin ile bize "Torna a Surriento" gibi yaratıcı bir şarkıyı seçen müzisyeni gördükten sonra ben endişenin yakasını saldım.Ayşe ile onun eski bir Rock gitaristi olduğunu fakat buradaki totaliter ortamda mandolin çalıcısına dönüştüğüne inanıyoruz.Adamı ehilileştirmek yönetimin yıllarını aldı ama beis yok burası zaten bunun için Antica Trattoria...4 ...4 lük yemek üzerine bir de tatlılar yolladılar.
etrafımızda bir kaç amerikalı masa habire hesabı didikleyip itiraz ediyorlar, ama biz biraz da alkol tesiri ile daha acıyı hissedecek konumda değiliz..Hesap faslına geçince inanamadım.Istanbulda böyle bir lokantada rahat 500 TL'lik olursunuz.Bizden söylemesi ayıp bahşiş dahil sadece 100 E aldılar ..Birde ahçıyı ziyaret edip kutladık falan.Sonuç..Yolunuz Sorriento ya düşerse ve akşam yemeğine bir 100 E kıymağa hazırsanız mutlaka öneririm.Bu kalitede böyle saray gibi bir yerde bir yemek için çok uygun bir fiyat.Çoook memnun kaldık.Çıktık yürüyerek kampımıza geldik ve hemen yatıp uyuduk.
Meraklıları için Antica Trattorianın web sayfası
http://www.lanticatrattoria.com/
Bu arada Sorrento hakkında kısa bir bilgi verelim: 
Sorrento (
Neapolitan: Surriente) is a small town in Campania, southern Italy, with some 16,500 inhabitants. It is a popular tourist destination which can be reached easily from Naples and Pompeii, as it lies at the south-eastern end of the Circumvesuviana rail line. The town overlooks the Bay of Naples as the key place of the Sorrentine Peninsula, and many viewpoints allow sight of Naples itself, Vesuvius and the Isle of Capri.
The
Amalfi Drive (connecting Sorrento and Amalfi) is a narrow road that threads along the high cliffs above the Tyrrhenian Sea.
Ferry boats and hydrofoils provide services to Naples, Amalfi, Positano, Capri and Ischia. Sorrento's sea cliffs and luxury hotels have attracted famous personalities, including Enrico Caruso and Luciano Pavarotti.

Sorrento is famous for the production of limoncello, a digestif made from lemon rinds, alcohol, water and sugar. Other agricultural production includes citrus fruit, wine, nuts and olives. Wood craftsmanship is also developed. Maalesef türkçe bilgi bulamadık .Bizi idare ediniz

günü tatlandırmak için bir küçük video
http://tripwow.tripadvisor.com/tripwow/ta-00a1-56f0-9394?lb


Şu anda Hava Durumu
 http://weathersticker.wunderground.com/weathersticker/sunandmoon_metric/language/www/global/stations/16294.gif'
Bugün yapılan km :77

Slideshow Report as Spam

Use this image in your site

Copy and paste this html: