Tizenkilencedik nap - Viszlát Thaiföld!

Trip Start Jan 12, 2011
Trip End Jan 30, 2011

Flag of Hungary  ,
Sunday, January 30, 2011

3:02 Uton a Suvarnabhumi repter fele, taxival - ami csakugy, mint Phuketen, jelzes nelkuli szemelyauto. 390 baht kettonknek. Az AE2 es mas repteri jarat sem jar meg ilyenkor, ezert megrendeltuk a szalloda portajan. Hjaj.
(...) 5:49 szerintem a repulon levo utasok kozul a legzavarodottabb ult mellem. Na nem G, hanem aki a balomon leledzik. Eloszor is ugy inditott (meghatarozhatatlan koru ukran, 25-35 ev kozott valahol), hogy levette a cipojet meg a zoknijat. Termeszetesen a laba budos. Forgolodik egyfolytaban, szerintem kettyos. Mindenesetre nagyon idegesito, konyoke az oldalamban, de mikor atnyult a labam egy centire, mar cocogott, hogy pakoljam odebb. Es mit keres nala egy ongyujto? Ja, az uleset mar most hatrahajtotta, meg fel se szalltunk. Egyaltalan egy ilyen bunko mit keres egy thaifoldrol indulo repulon? Remelem elul majd, vagy alszik vegig. En utobbit tervezem, mert ket ora alvas sok mindenre nem volt eleg. Kezd lecsukodni a szemem, ajulgatok. Szerintem a labszagutol van!
(...) 11:13 (lassan mar az otthoni idot irhatom, szoval hamarosan ez mar 5:13 lesz) Gyakorlatilag a felszallast alig erzekeltem, olyan koma voltam. Nem sokkal kesobb hoztak a reggelit, tartalmas, valtozatos es finom volt. Remelem ebedre nem borsot kapunk tesztaval es csirkevel. Ot oraja repulunk, most kicsit megebredtunk. Szerencsere a tulok csendben alszik mellettem es nem ugy, hogy mindene atlog a terfelemre (neha odebb kellett tuszakolnom) Meselek egy kicsit a kezdetekrol: egyszer volt, hol nem volt... 2010. februarjat irjuk. A Forum Romanumban setalgattunk a napsutesben negyen, Viki, Szilva, Gabor es en. Szoba jottek a nyaralasok, ki mit tervez, hova lehetne menni. Ekkor mi mar honapok ota (gyakorlatilag az elozo, szeptemberi Horvatorszag utan) felretettunk nyaralospenzt, ugyanis a cegnel volt lehetoseg nagyon kedvezmenyes, AI + osszes fakultativ program / Ciprus vagy Gorogorszag utazasra. Igen am, de ezt sajna 2010-ben pont megszuntettek. Ecseteltuk, mennyire jo Horvatorszag, 10 napot ki tudunk hozni 100-bol, autoval, etteremmel, stb. Ettol fuggetlenul filoztunk, hova lehetne meg elmenni, tippjeink, almaink voltak, de azert egy Gorogo vagy egyeb szebb/jobb hely valljuk be, nem nagyon all meg 200e alatt/fo. Viki szajabol hangzott el a buvos szo: Thaifoldre tervezi az utazast. Teljesen belelkesultunk, elkezdtem kattogni, mint az orult, szamolgatni, kalkulalni. Nem azt mondom, hogy vartam a romai vakacionk veget, de amint hazaertunk, egybol elkezdtem bujni a netet. Akkor meg ugy volt, ha osszejon, negyesben megyunk, Viki, Verka es mi. Szerencsere nem is kellett sokat varni, a Nagypihenes.hu elkezdte akciozni a thaifoldi repjegyeket. Pont jo arfolyamallasnal sikerult megvennunk - 2010. marciusaban! 142 900 Ft volt fejenkent. Erre kotottunk meg gyorsan egy utlemondasi biztositast. Es elkezdodott a tervezgetes masodik fele. Ekkor meg ugy volt, G nem mehet el harom het szabira, ugyhogy ket es fel het lesz: januar 12-tol januar 29-ig. Kesobb az Aerosvit torolte a 29-i jaratat es 30-ara sikerult eltolni. Igy lett 19 napunk. A honapok soran megvettuk az akcios AirAsia jegyet is, talan 10e volt fejenkent Phuket oda-vissza, +20 kg-mal. Phuketet mar akkor is "atutazo" pontnak szerettuk volna, hiszen onnan mindenhova el lehet jutni es ebben az idoszakban jobb ido is van, mint a samui reszen. Ezerfele otletunk volt, Bali, Szingapur, Kuala Lumpur, Laosz, Kambodzsa, Burma, hiszen az AA jaratok nagyon olcsoak. Elkezdtuk bujni es aktivan irtunk is az Index Forum Thaifold hatizsakkal topikba, az ottani userektol nagyon sok otletet es tanacsot kaptunk. Az o hatasukra tettunk le vegul arrol, hogy egyszerre akarjunk mindent. Akkoriban irtam blogot arrol, hova es hogy s mint akartunk eljutni, ennek toredeket majd lehet bemasolom a travelpodra, mint erdekesseg, mivel ugysem az valosult meg, de szerintem az elso thaifoldi utazok mindig probalnak nagyot almodni.. Vagy az ellenkezoje, kiutazni es egy honapig ugyanazon a helyen lenni. Utobbit semmikeppen nem akartuk. A vegso cel: elso lepeskent Thaifoldon maradni es minel tobbet latni ugy, hogy a nyaralast ne rontsuk el ketnaponta utazassal. Ugy gondolom, nagyjabol sikerult ezt a kituzott celt betartani! A tobbi pedig mar mindaz az elmeny, erzes, amit ebbe a 19 napos kis eszmefuttatasba belesuritettem, hol porgetve, hol reszletezve, gondolatokkal, tortenetekkel. Azt ugysem lehet visszaadni, amit ott ateltunk es tapasztaltunk, de emleknek a legjobb. Fura lesz majd otthon tiszta helyen etkezni, fura lesz a hideg, fura lesz elso nap bemenni dolgozni (nekem csak szerda, juhu) es fura lesz a 140-300 Ft-os kajak utan ezerert enni valamit. Ja, meg egy: a thai baht 5,5 Ft volt, amikor megvettuk a repjegyeket. Ez idokozben 7 Ft-ra emelkedett, most ujra 6-6,5 kozott mozog. Annyibol volt szerencsesebb a helyzetunk, hogy pont 195 Ft-os dollarnal valtottunk. Remelem, lesz meg ujra jobb a penzugyi helyzet, mert igy is nagyon olcso volt minden, de 5-6 Ft-os bahtnal lenne a legszuperebb. Es mennyibe kerult a nyaralasunk? 300e-bol megvolt, repjegyekkel, osszes biztositassal, otthoni bevasarlas elokeszuletekkel, es a teljes kintlettel, utazasokkal, vasarlasokkal, szallassal, kajaval egyutt. Egy fenykepezo minusz, de tomerdek elmeny plusz. Fenykepek, videofelvetelek maradnak es egy gondolat: lesz masodik ut! (...)
15:37 vagy mar nem is tudom, mennyi az ido. Ebedeltunk vegre. Halas cuccot meg cocahusos tesztat kertunk, elfeleztuk, jobb volt, mint a borsos kaja. Kaptunk melle ketfajta salatat, zsomit, vajat, csokit, teat.. A szokasos. Amugy nem ertem meg azokat, akik a becsekkolas utan masfel literes uditoket meg nagy tubusos kremeket probalnak felhozni a fedelzetre. Nem repultek meg soha? Vagy nem tudnak olvasni? Nem egy ilyennek voltunk szemtanuja. Srac mellettem tenyleg nem tiszta. Tudtam en! Olyan zavartan viselkedik vegig. Belelestem az sms-ebe, amit valami csaj irhatott neki, angolul. Arrol volt benne szo, hogy tisztazniuk kell a dolgokat, mert a srac csak egy drogos, meg valami thai lady adott neki penzt. Volt benne police szo is meg drogteszt es hogy ez igy nem jo. Nem is ertem, egybol kiszurtam, hogy valami nem stimmel vele, egy ilyen hogy jut egyaltalan fel a gepre? Na mindegy, most mar remelem nem zavar sok vizet. Inkabb azon drukkolok, hogy rendben es idoben hazaerjunk. Aszta mennyi koszos ruhank van...de ugy istenigazabol koszos. A feher gatyamat meg a feher szoknyamat ki se mertem venni a borondbol egesz uton. Lassan landolunk. Meg tudtam nezni ket es fel reszt a hatreszes Luther cimu sorozatbol. Eddig nem rossz!
(...) 14:15 A kisgepen, a felhok felett, ahol mindig sut a nap. Feltem ettol a kicsiketol, baloldalt egy sor, jobboldalt ketto, de megis biztonsagosabbnak erzem, mint a nagyokat. Szerintem osszesen negyen vagyunk magyarok a gepen, ami felhazzal uzemel. Ugyanis kikkel talalkoztunk a Kijevi repteren? Lillaval es a baratjaval! Ugye Bangkokban elvaltunk, mentek Samuira, majd Indiaba. Tapasztalat a beszamolojuk alapjan? Indiaba kosz, inkabb soha. Thaifold  masik oldalan pedig tenyleg Koh Pangan es Tao a tuti, Samui szokasos, tele oroszokkal. Uhh, amikor leszalltunk Kijevben es elgyalogoltunk a buszig egy vekony nadragban es egy pulcsiban, korulottunk havas taj, kezdtem felfogni, hogy tenyleg vege a nyaralasunknak es tenyleg tel van meg. Fura! Sziasztok itthoniak, azt hiszem, ezekkel a szavakkal el is bucsuzom a "tajdfold" blogtol! Hamarosan johetnek a kepek, videok, terkepek feldolgozasa es osszeallitasa. Bye bye Thaifold, szia Magyarorszag!

ui: a fenykepezogepet megtalaltuk, bevittuk a szervizbe es kapunk helyette egy sokkal jobbat. 12 mp, panoramakep, HD video, vizallo stb. Jovore remeljuk szerencsesebbek leszunk es meg tobb olyan kepet keszitunk, ami igazan visszaadja a nyaralas elmenyet.