Tizenhetedik nap - Irány Bangkok!

Trip Start Jan 12, 2011
Trip End Jan 30, 2011

Flag of Thailand  ,
Friday, January 28, 2011

11:00 Hat ora alvas utan faradtan, am annal nagyobb izgalommal ebredtem. Valamiert felek a repulestol es mivel ket hete nem ultem gepen, igy ujra ramtort ez az erzes. Brrr.  Veglegesitettuk a borondok elrendezeset, majdnem súlyhatárral zártunk minden csomagban.. Csak nem lesz gaz a repteren, hazafele sem, akkor mar magunkra kapjuk a cipot, pulcsit, hosszunadragot. Vajon kekszet es uvegtesztat fel lehet vinni kezipoggyaszban? Es atvilagitasnal mit szolnak a cuccok melyen meglapulo uvegek lattan? Nem is beszelve ket csomag leveszoldsegrol, egy talca babcsirarol, chilirol es fel kilo Lipe tengerhomokrol. 14:15-kor indul a gepunk Bangkokba, 11:30-ra jon ertunk a taxi (800 baht, mikrobusszal 250 baht/fo lenne, de az lassabb mert osszeszed mindenkit). Kozben melazunk az elmult bo ket heten es a jovon. Megint megallapodtunk abban, hogy Lipere vissza kell menni, szigetturakkal, merulessel szinesitve. Similan is hasonlo lehet, csak nincs infrastrukturaja es felkapottabb, ismertebb. Erzesem szerint es a fotok, beszamolok alapjan a ket hely latvany szempontjabol hasonlatos lehet. Lassan tavozunk a klimas szobabol es a medence mellett varjuk a taxit.
(...) 14:30  negyed oraja felszalltunk. Aha, persze, nem. Kesik az osszes gep, a mienk most 14:15 helyett 14:50-kor indul, elvileg. Nem csak az AirAsia, a tobbi gep is csuszik. Kint eleredt az eso, konkretan mintha dezsabol ontenek. Pont ralatunk arra a tengerparti szakaszra, ahol tegnap idoztunk, latszik a gepek landolasa is. Kezdek ehes lenni, de most mar csak kibirjuk Bangkokig. Egy menu a Burger Kingben 225 baht-tol indul. Kosz nem, uccse lajkoljuk a dzsankfudot. Ennyi penzbol ket napig vacsoraztunk Katan. A duty free shop is "pazar", kb ot miniuzletbol all. Az 5darabos elefanis hutomagnes itt haromszor annyiba kerul, mint amennyiert mi vettuk. Hopp, lepunk a fedelzetre.
(...) 16:05 landoltunk a bangkoki Suvarnabhumi repteren. Kajaaat!
(...) 17:27 rutinosan egybol az airport express buszhoz jottunk, 150 baht/fo es az AE2 bevisz a KSR-re. Ha jonne. Mondtam mar, hogy baromi ehesek vagyunk?
(...) 18:59 megnyugtat, hogy igy sem vagyunk gyorsabbak, mint amikor felesleges korok utan a masodik napon Makkasannal ultunk taxiba. Ugyanis meg mindig a buszon ulunk, ami a dugoban all. Ismeros? Dejavu. A 17 napja az ovtaskam dugizsebeben rejtozkodo, kisse meggyotort hazai almas "obstriegel"-emet elovettem es elvezettel elnyammogtam. Amennyiben igy folytatjuk, felturom a taskainkat is egy kis kokuszos kekszert, vagy ott van peldaul a bebarnult, agyonlapitott, szornyu allapotban levo babcsira is, ami eleve keves esellyel indult a tulelesert. Vajon a borondok melyen megbuvo raklapnyi szosz mar beszinezte az osszes dzsuvas es tiszta ruhankat? Hamarosan kiderul. Csak elotte egyunk!
(...) 23:29 Fel 8 korul erhettunk a KSR-re, gyorsan elfoglaltuk a szallast (meg 14-en jeleztuk, hogy ide jonnenk vissza, a New Siam 1-be, csak nincs szuksegunk klimara, ugyhogy a depozitot -egy ejszaka ara- mar akkor leperkaltuk: 520 baht. Ugyanolyan szoba, csak a fsz-en = nem kell felcipelni a dognehez borondoket es egy ventillator porog a plafonon = tokeletes, semmi szukseg egy jegveremre. Lecsekkoltuk a pakkokat, csak a babcsira mondta fel a szolgalatot, nem kellett volna a kulso zsebbe tenni, lett belole preselt maszlag, ki is dobtuk inkabb. A tobbi ok. Hazafele azert foliaztatunk, az ukranokban feleannyira sem bizom, mint a thaiokban, pedig ok is dobaltak a borondoket. Miutan egyetertettunk abban, hogy minden rendben, nyakunkba is vettuk a kornyezo utcakat.. Kajaaa! Garnelas zoldseges tekerccsel inditottunk, 4 db 30 baht, majd johetett a bananos-tojasos pancake 25 bahtert, egy csomag frissen szeletelt ananasz 10 b, aztan egy kis faszenen sult tintahal nyars 20 b, egy fel literes frissen facsart "orange juice" (vagyis thai honey tangerine / avagy mandarin), egy liter viz a 7-11-bol (10 b), pad thai vekony tesztaval zoldseggel es tojassal 25 b- ennek mar a felet se tudtam megenni, es melto zaraskent coconut (felemeltek az arat az emberunknel - 25 b helyett mar 30-ba kerul, uristen, 180 Ft). Na de az igazan kellemes az volt, amikor befekudtunk egy utmenti labmasszazsra - fel ora 100 b es mikozben massziroztak, nezelodtuk az utca forgatagat. A labunk ujjaszuletett, de kell az a full thai masszazs a Wat Phonal. Most pedig zuhany es alvas, ki kell hasznalni a holnapi teljes napot, bepotolni a rosszulletem miatti lemaradast es meltokeppen elbucsuzni Thaifoldtol, hiszen ket nap mulva mar otthon leszunk (vagy legalabbis Kijevben dekkolunk). Majd az utolso napon egyebkent elmeselem, hogyan kezdodott ez az egesz "thaifoldesdi", lassan egy eve.
(...) 0:15 vettunk femdobozos frissito (test)pudert meg a phuketi kis tescoban, a labmasszazs zarolepesekent bepudereztek a labunkat es ezen fellelkesulve kiprobaltam zuhanyzas utan a mienket is. Klasszikus valtozat, husito erzest kelt, nem kifejezetten thai termek, sot, annyira nem, hogy angol (snake brand prickly heat powder), de 30 bahtert nem tudtam otthagyni. Jaaj, de finom! Jo ejt!