Kilencedik nap - Végre Koh Lipe!

Trip Start Jan 12, 2011
Trip End Jan 30, 2011

Flag of Thailand  ,
Thursday, January 20, 2011

20:12 jo szarul aludtunk, mert beultettuk egymas fulebe, hogy otthon jol van-e a nyul, mivel nem jottek friss hazai hirek, meg izgultunk is, hogy osszejojjon a mai nap. Vegul par ora fetrenges utan hat ora magassagaban ebredezni kezdtunk. Pihengettem, mig G lezuhanyozott, majd bekaszalodtam en is a "furdoszobaba". Azert teszem idezojelbe, mert Thaifoldon az atlag also- kozepkategorias helyiseg igy nez ki: kb 2x2 meter, benne egy kis mosdo, egy budi egy zuhany. Ez igy egybe, semmi valaszfal, es lehetoleg budipapirt se hasznalj, hanem inkabb egybol mosd ki, de ha hasznalod, akkor se dobd a wc-be. Szal eppen napi teendoimet intezem, amikor rohan be G, hogy itt van ertunk a mikrobusz. Hat mondom en marpedig lezuhanyzom, ekkor volt fel het. Utolag derult ki az ertesito mailbol, hogy 6-6:30 kozott erkezik a transzfer, de mi hetre vartuk. 6:40-kor mar a buszban ultunk, egy idos hazaspart vett fel elottunk a sofor, akik szidtak minket, amiert fel orat (? Jo az 15 percnek is) varniuk kellett rank es hetkor indul a buszuk es azt marpedig el kell erniuk, mert veriimportant. Probaltunk veluk kommunikalni meg "szorri", de levegonek tekintettek minket, mindegy, sok a paraszt turista arrafele. Tanulhatnanak a helyiektol. Annyira izgultak, meg a tourinfot is felhivattak a sofor telefonjarol, es meggyozodtek arrol, hogy be fogjak oket varni. Erre mi is kicsit idegesek lettunk, ugyhogy G szinten beszelt a tigerline-osokkal, akik jeleztek, hogy nincs problema. A sofor persze tok nyugodt volt, mosolygott ezerrel, bar nem kozolt velunk semmit, mi meg rabiztuk magunkat.

Kesobb meg is telt a busz, 10-en mentunk... valahova.

Het utan 20 perccel mar karorvendve mondtuk egymasnak, hogy most mar nem foghato rank a keses.

8 ora utan kezdett gyanussa valni a dolog, amikor meg mindig mentunk, 9 utan plane, amikor megalltunk... egy kavera. Kenytelenek voltunk reggelit venni, mivel a borondjeink es a hatizsakunk a csomaghalmaz legaljan pihentek es keptelenseg volt elokotorni, hiaba vart benne a sok finomsag, amiket meg tegnap bekeszitettunk (kokuszvajas keksz, tea, gyumolcsok) Nem gondoltuk elore, hogy a "transzfer" ilyen hosszu lesz, gondoltuk, a busz kirak minket het korul a kikotoben aztan szevasz! Ebben a kis eu szunetben sikerult vegre megtudnunk, hova is tartunk: egeszen le Had Yaiig, ahol a kikotoben becsatlakoztunk a Phi Phirol 8:30-kor indult ferryhez. Igy bo ot ora buszozas utan vart meg rank ket ora hajozas. A buszon klima volt, tisztasag is, elfertunk, izelitot kaptunk a nyugati parti eletbol + Krabinal ketszer is megallitottak a rendorok, es masodjara csak azert nem buntettek meg, mert mar egyszer igen. Szedtek ki az osszes buszt, pick upot es robogost es mehettel sorbaallni befizetni a buntit. Azt ne kerdezd, hogy mire, csak fizess! Viszont egesz uton jot moziztam, hol a varosi forgatagon, hol az utmenti palmafakon, kaucsukultetvenyeken amultam. A hajonal aztan ujra felvettuk a fonalat, betuszakoltuk magunkat ket mubor ulesre, melyre rafolytunk es egy-egy ropke bobiskolas kozott lestuk a tajat a koszos ablakokon at (=nyugodt tenger, ugralo halak, kis szigetecskek), mikozben fulunkben duruzsolt a muzsika, mely elnyomta a hajo zajat.

Es igen! Sikerult! A sok kis sziget kozott megerkeztunk Lipere, a Pattaya beachen (nem, nem az eszaki, BKK alatti Pattaya, ahova sose kivankoznek) atkaszalodtunk cuccostol egyutt egy longtail boatra (50 baht/fo, csak azzal jutsz ki a partra, mivel Lipenek nincs kikotoje) es par perccel kesobb mar adogattuk le egymasnak a csomagokat es ugrottunk ki a sekely vizbe. Es az a homok! Amit Maya Bayen ereztunk, itt vart minket! Ereztuk, ez a mi helyunk, nyugodt kis paradicsom, melyet a tengeri ciganyok uralnak, de allandoan mosolyognak es nagyon baratsagosak! A 300-as, tengerparti bungik fullon vannak, az 560-asbol holnapra befoglaltunk egyet, a mai ejszakat pedig egy 900 bahtos kobungiban toltjuk. Persze itt is csak az alap van, oblitos budi, egy ventillator, egy tiszta agy.. Meg egy tv, de minek? Az egesz sziget par km2 csupan, 3 fo oldallal: Pattaya beach, Sunset beach es Sunrise beach. Arad a nyugalom es a beke, hiaba a parttol nem messze agyus hajokon horgasznak a rendorok - Malajzia alig nehany km csupan. A parton hangulatos kiulos barok, es egyetlen egy "foutca", ami atvisz egyik parttol a masikra - kb 5 perc setaval. Mondtam is G-nek, ki fog derulni, hogy ez valojaban egy hippiszekta es estenkent hatalmas dzsangakat fustolve oriasi gruppiba csoppenhetunk.

Ezt azonban ma biztosan nem tudjuk meg, mert mar -vegre!- lefurodve alvasra keszen allunk, hogy holnap kipihenten, idoben ebredjunk es par napig csak a gyonyoru tengerpartnak es relaxalasnak, lubickolasnak adjuk at magunkat! Persze azert jartunk egy kort, mert hiaba tiszta torulkozo, szappan, sampon, a wc papir nem a szobak tartozeka. Talan ezzel is osztonoznek arra, hogy mosd ki, ne hasznald. Budipapir: 15 baht. Nestle masfel literes viz: 25 baht (Phuket 7-11-ben 14). Es egy kis esti kaja: banane pancake tojassal: 40 baht a legolcsobb helyen. Nyarsak: 10-20 baht kozott. Foetelek: 100 baht-tol. Viszont ami tobb, az szallaskoltsegben kevesebb ugyhogy kb ugyanott tartunk (Phuket plusz motorberles)

Elertuk tehat celunkat, megcsinaltuk ezt is, itt vagyunk parszaz embertarsunkkal egyutt Thaifold szinte legdelebbi miniszigeten es semmi mas dolgunk, mint elvezni a pihenest, hogy a veghajraban meg bepotoljunk mindent, ami kimaradt/tervben van: Phuket eszaki felenek bejarasa robogoval, a parton a landolo repulogep ala fekves, delen meg szuvenirok vasarlasa, Bangkokban Kiralyi Palota, Wat Arun es Wat Po, esetleg a kinai negyed. Most elkoszonok, holnap meg sok dolgunk van: eves, napozas, furdes meg ilyenek.