Miskolc - Tapolca

Zimmer frei accomodation

Flag of Hungary  ,
Wednesday, August 29, 2007

dst 28.77 km, time 01:48:18, avg .speed 15.9 km/hod, max. speed 39.3 km/hod

Neuveriteľne vstávame o 06:15. Raňajkujeme (čo iné) ako zvysky zvyskov pizze z večere. Broňa v noci mierne zmokla. Prečo bola vlastne von ? Nuz, Dusko mal malý stan :) A jaaa tiez ... len treba uznať, ze u mňa Broňa nemohla byť. Jedna som zenatý, ze a jednak tam bol na dohod prilby Dusko.
Odchádzame o 07:40, čo je defacto tiez istá forma rekordu.
17.23km, krizovatka 3.ciest (48.107087, 20.842781)
Po prejdení dediny Onga prichádzame na krizovatku 3 ciest. Klasika, do Miskolca sa po nej íst na bicykli nedá. A to to mesto vidíme - 1.5km. Dusko s Broňou kupujô nejaké drobnosti na čerpacej stanici. Rozhodli sme sa ísť po poli. Tlačiť a tlačiť. Skoro nás zahlusia vlastné bicykle, keď me ich plnonalozené prekladáme cez zvodidlá. Tlačíme bicykle po poli celkom naplno nadávajúc na bicyklizáciu madarského národa.
Miskolc !!!
Končne. Podľa iGO ostáva 10km na kúpalisko. Huráá.
28km, 09:45, Miskolctapolca - kúpalisko (48.06153226080565, 20.747251510620117)
Tak a sme konečne na kúpalisku. V stánku nakupujeme baterky do fotoaparátu a hor sa kúpiť lístky. Trvá nám cca 15 minút pochopiť koľko vlastne máme platiť. O 10:00 vchádzame dnu čím sa začína kolotoč kúpania, jedenia, driemania a popíjania pivka.
Čo s ubytovaním? Pomaly začíname riesiť otázku ubytovania. Informácie z domu hovoriace o prítomnosti kempingu v areáli kúpaliska sú tvrdo konfrontované realitou. Boli, no uz pár rokov kemp neexistuje. Pýtame sa pani na informáciach, či je niekde moznosť ubytovania. Nie je. Vtedy sa roztvorí jediný oblakna oblohe, vystrčí sa jedna veľká biela ruka doprevádzaná ziarou, ktorá mi dá poriadne zaucho pričom sa ozve ozvenový čistý a dokonalý hlas "OVERUJ SI INFORMÁCIE". A pani pri okienku nám hovorí "pracuje tu jedna Slovenka, poskytuje ubytovanie, počkajte zavolám ju". Pani prichádza a ponúka nám novozariadené podkrovie rodinného odomu za 2500,-FT na osobu. Čize lacnejsie nez kemping. Sprostí majú sťastie.
Pokračuje kolotoč nič nerobenia a neskôr začína dosť prsať. Počas obedu stretávame kolegu z práce (a zhodou okolností to je aj kolega s predchádzajúceho zamestnania). Krásny paradox. Bývalí zamestnanci Kybernetiky (Ja, Dusko a Broňa), momentálne zamestnaní v Siemense, stretávajú kolegu zo Siemensu, ktorý predtým pracoval v Kybernetike. Okolo 17:45 nakladáme brasne na bicykel pričom sa dostaneme do druznej diskusie so skupinkou turistov z Holandska a Japonska. S Japonským turistom narýchlo preberáme, kto má aký navigátor, navigáciu a mapy :) Jak deti. Na 18:00 čakáme pani, ktorá nás má ísť ubytovať. Bicykle máme pekne odlozené vo dvore, nič im nehrozí, dokonca sú na noc prikrité plachtov. Pri teplej kávičke pozeráme maďarskú VIVU a vegetíme, pričom majitelkine deti vybiehajú po schodoch "pozrieť hosťov" :)