10 egzotycznych owocow i deszczowe klimaty

Trip Start Apr 29, 2011
Trip End Feb 01, 2012

Flag of Australia  , Queensland,
Sunday, November 6, 2011

Rano wszystko ociekalo woda, a moje oko sie po prostu nie otwieralo... Spac, spac, spac. Niestety Nell byla inego zdania i w ciagu 15 minu postawila nas na nogi. Ne bylo szans pospac dluzej.

Po sniadaniu wybralismy sie do Cow Bay, pieknej zatoki gdzie doswiadczylam niesamowitego uczucia- od morza zamiast zimnym, odswiezajacym powietrzem wialo cieplym i wilgotnym (woda byla cieplejsza od powietrza). Spedzilismy tam dwie godziny, ktore uciekly nie wiadomo kiedy... Co za miejsce i co za klimat!

Nell wspinala sie na drzewa, chodzilismy po plazy, dopingowalismy wedkarzy, niestety sami nie wzielismy wedek... a plywac jakos nie mielismy ochoty :)

O drugiej pojechalismy na pokaz egzotycznych owocow. Ludzie ktorzy to prowdza przyjechali do Daintree ponad 20 lat temu i zakochali sie w tym niesamowitym miejscu. Zobaczyli ze 20 arow jest do sprzedania i bez zastanowiania sie dluzej natychmiast je kupili. Obsadzili drzewami roznych egzotycznych owocow i teraz robia ich degustacje. Mniam.

90 minut minelo nam jak mrugniecie okiem. Bylo to bardzo ciekawe przezycie, kilka faktow na temat kazdego z owocow (bylo ich 10), degustacja, wymiana opini a potem spacer po sadzie w ktorym zostaly wychodowane.

Teraz juz wiemy, ze owoce wiszace nad nasza przyczepa na kampingu to Jakfriut i ze bardzo nam dzisiaj smakowaly.

Po powrocie pierwsze co zrobilismy to zdjelismy sobie jeden z drzewa (dobrze miec samochod na ktory mozna wejsc). Za kilka dni bedzie gotowy do zjedenia. Umm, juz sie ciesze :)

Wieczorem zaczelo znowu padac. Ubrania ktore wczoraj wypralam nie schna taka jest wilgoc. Trzeba chyba zainwestowac i wrzucic je w suszarke inaczej nigdy nie wyschna.

Dowiedzielismy sie tez dzisiaj, ze krokodyl porwal wczoraj psa jednego z lokalnych wedkarzy tuz przy promie... Nie, zdecydowanie nie mamy ochoty sie tu kapac.