Naprawiamy sprzet

Trip Start Apr 29, 2011
Trip End Feb 01, 2012

Flag of Australia  , Western Australia,
Thursday, October 6, 2011

Wszystko dobre co sie dobrze konczy... Samochod znowu zapala po sekundzie, jest ladnie umyty, wyglada jak nowy. Przyczyna klopotow okazala sie bardzo prozaiczna- bardzo zanieczyszczone paliwo zatankowane gdzies po drodze. W efekcie trzeba bylo zdjec dwa baki, przeczyscic przewody paliwowe, cos tam jeszcze wymienic. Rachunek lekko ugial nam kolana (byl czterocyfrowy), oj na druge takie czyszczenie chyba nas juz nie stac. Tak wiec gdy nastepnego dnia wybralismy sie na serwis przyczepy, poprosilismy takze o zamontowanie z tylu dodatkowych koszykow w ktore mozemy wlozyc jeszcze dwa kanistry z ropa.

Swoja droga co oni dolewaja do tej ropy??? Nissan pouczyl nas, ze mamy prawo zapytac a stacja benzynowa poinformowac nas kiedy czyscili ostatnio cysterny z paliwem. Problem jest jednak w tym, ze jak sie ma pusty bak i 1000km do przejechania, to wybor tez jest raczej ograniczony...

Przeliczylismy zuzycie paliwa i wyszlo nam ze powinnismy dojechac do Alice Springs na wlasnej ropie jesli zatankujemy w Lawerton. Oby.

Co do przyczepy, to uznano nam wszystkie 15 usterek, z wyjatkiem wymiany plastikowego (!) zamka ktory ulamal sie na Gibb River Rd. Poprosilismy o wymiane na inny, nie oryginalny ale za to metalowy. Co za bezsens wstawiac plastik do przyczepy poddawanej dlugotrwalym wstrzasom.  Dodatkowo zrobilismy tez serwis na 10 tysiecy kilometrow i jestesmy znowu gotowi zeby ruszac off road :)

W przyszlym tygodniu jeszcze wracamy do Nissana na naprawe klimatyzacji (w ramach gwarancji) i przelozenia drzwi lodowki w przyczepie na druga strone (otwieraja sie do sciany i trzeba wisiec na drzwiach zeby cos siegnac).

Mloda tez serwisowalismy- badanie wzroku wykazalo niewielka poprawe. Niestety oprawki okularow sa juz w takim stanie, ze musielismy zamowic nastepne (a mialy tylko 4 miesiace) tym razem tytanowe.