Lachtanička a Chlastan jedou po pobře

Trip Start Feb 20, 2013
Trip End Mar 29, 2013

What I did
Pacific grove
17 mile drive
Big Sur

Flag of United States  , California
Tuesday, March 19, 2013

Na dnešní den jsme si naplánovali cestu po pobřeží až do San Simeon. Pár tipů z průvodce jsme měli, ale víceméně jsme moc nevěděli, co nás čeká.
První zastávkou byl Pacific grove a nejstarší ještě fungující maják. Z Pacific grove jsme to vzali po placený silnici 17 mile drive podél pobřeží. A těch deset dolarů naprosto stálo za to. Pořád jsme se zastavovali na nějakejch vyhlídkách, odpočívadlech, koukali sme na lachtany, krmili veverky, Anička jen jednou spadla do vody, prostě nádhera. Viděli jsme i jedno malý mrtvý lachtáně a Petr se naučil dokonale napodobovat jejich skřeky. Myslím, že to úžasně nahradí křik kormorána.
Dál jsme pokračovali podél pobřeží směrem k Big Sur. Tuhle cestu bych zařadila mezi MUST-SEE! Jak to popsat? Spojte si bouřlivé výšiny z Na větrné hůrce s nezkrotnou Bretaní a k tomu celému přidejte americké megalomanství. Opravdu neuvěřitelný a hlavně nádherný. Každou chvíli jsme zastavovali, fotili, kochali se a do toho jen rozbouřené vody narážely do útesů.
Další zastávku jsme udělali v Pfeiffer Big Sur state park. Průvodce sliboval nádherné vodopády a krátkou procházku. Asi takhle, na mapě chyběly vrstevnice. Protože malebnou procházku k vodopádu si nepředstavuju půl hodiny do prudkého kopce a čtvrt hodinu dolů z prudkého kopce až k nějakýmu pramínku tekoucím po skalce. Ale je pravda, možná tam předtím vedla i jiná cesta, ale dost stromů bylo ohořelých, tak se tam asi něco stalo....
Další hezčí zastávka byla Julia Pfeiffer Big Sur state park a vodopády, k jejichž vyhlídce vedla opravdu krátká a hezká cestička. Ale tady byla opravdu škoda, že se nedá jít dolů.
Byli jsme přesyceni výhledy a zážitky, do motelu jsme dorazili až kolem sedmý, došli si na burger a šli spát....
Ale! Days Inn v San Simeon zatím NEJ motel, kde jsme byli za naprosto skvělou cenu!!!!!

Dana matka on

Veverky ale doufám nejíte?

silmi
silmi on

no bůh ví, co do těch burgrů dávaj!

T z Ma on

Co oči nevidí, jazyk nepálí.