Čeká na nás Hollywood

Trip Start Feb 20, 2013
Trip End Mar 29, 2013

Flag of United States  , California
Thursday, February 28, 2013

Další krásné ráno, probudilo nás sluníčko, nebo to byli ti popeláři? Už ani nevím...Každopádně v deset hodin už jsme vyráželi směrem do Burbank - Warner Bros. studios. Za slabou hoďku a půl jsme tam byli. Uvítala ná slavná vodní nádrž s typickým logem. Pak se jen procházíme obchůdkem s blbostma, kupujeme nějaké hodnotné dary, vyzkoušíme pár Potterovských kouzelných hůlek a čekáme až nám začne prohlídka.
Ta začala krátkým filmem o historii studií a ukázkami některých seriálů, show a filmů, které prošly těmito studii. Mezi nejslavnější patří Friends, 2 broke girls, Big bang theory, True blood, 2 and half men, Pretty little liars, Gilmore girls,  Tweety, Bugs Bunny, Ellen show, Connan O’Brian a z filmů Harry Potter, Batman, Superman, My fair lady, Casablanca,.........

Pak jsme nasedli se skupinkou do vozíku a projížděli studia. Prošli jsme se po venkovních scénách, průvodce nám vždycky sdělil, který koutek se kde objevil. Moc toho neznáme. Ale z Přátel známe všechno. I ten roh, kde Rachel potají koukala s Monikou na Van Damma. Dokonce se projedeme i po něměstí z Gilmorek, zrovna tam připravovali scény na nový seriál. Jezdíme kolem hangárů, jen nám říká, kde má kdo kanceláře, jaké auto venku je čí....Jako hezký, ale radši bychom šli rovnou dovnitř. Aspoň tedy víme, jakým autem jezdí Sheldon, protože v hangáru 25 se zrovna zkoušelo na natáčení dalšího dílu Big Bang theory. Jeden hangár jsme si mohli dokonce projít, natáčí se tam nová série Pretty Little Liars (eh, neviděli jsme). Trošku si připadáme jako ve filmi Jára Cimrman, ležící spící, až na to, že nám chybí ten nedokouřený doutník. Procházíme si také celý vozový park, tak poctivě fotím každý batmobil. V dalším hangáru jsou všechny doplňky, lampy, skříně, prostě všechny blbosti, co si od nich půjčují i další studia. Dojde i na pro mě nejočekávanější návštěvu originálního Central Perku z Přátel. Jak jsem se na to těšila, že se na slavném gauči vyfotím. No, fotku máme a to stačí. Otisk Rachelina pozadí již dávno asi překrylo tisíce turistů, co se na něm vyfotilo. Nakonec jdeme do muzea, kde se nesmí fotit, což je škoda. Ale kostýmy jsou super, například kostým Elizy Doolitle z My fair lady, nebo hromada dalších, zvlášť z Batmana, Přátel nebo Big bang theory. Druhé patro je celé věnováno Harry Potterovi. Místo Brumbála nám na hlavu položí klobou nějaká paní. Tak prej já patřím do Gryffindoru a Petr do Haffelpuff. Bohužel, v Bradavicích bychom na jedné koleji nebyli.
Celkově to bylo dobrý, ale nic převratného se tam neděje.
Další zastávkou byla Observatoř v Griffith parku, která byla na doporučení a opravdu stála za to. Z dálky na nás kouká slavný nápis Hollywood. I pohled na celé město je neuvěřitelný. Hádáme se, kterým směrem je moře. Ještě, že máme kompas na mobilu...a Petr má pravdu. Uvnitř observatoře je placené planetárium a docela hezká expozice o planetách. Taky je tam obří kyvadlové hodiny, kde to kyvadlo nepodléhá zemské gravitaci a stojí na místě, zatímco země se otáčí kolem něj a tím určuje hodiny. Tak nějak jsem to pochopila. Kousek od observatoře je muzeum westernu, které jsme bohužel nestihli, mají pouze do 16h.
Tak jsme si to zamířili dolů do Hollywoodu, hledat ty hvězdy a nechat se objevit. Čím víc se blížíme do centra, tím začíná houstnout doprava. Už chápu, proč tu mají všichni automaty. Popojíždíme asi 20 minut, tak se rozhodneme auto nechat na nejbližším parkovišti a trochu se projít. Parkování stojí 10 dolarů. Ale jsme rádi, že můžeme jít po svých. Ukazuje se, že jsme hned u Hollywood blvd. A je tu hromada hvězd! Akorát jsou všechny jen na zemi. Byli jsme varováni, že Hollywood bld je nic moc, samý drogový dealeři, prostitutky atd. Přesně tak! Jsem nadšený!!! Všude jen samý tetovací studia, obchody s oblečením pro lehké děvy, obchody s dýmkami, všude je cítit tráva, polehávají tu bezdomovci. Mezi tím hromada obchodů zaměěřenýc na šílené turisty a jeden super vintage obchod s oblečením. Máme další dvě košile! A dvě nový bandany do vlasů. Jupi jou. Couráme se dál a dál, už jsme ušli asi 2 kilometry, začíná být trošku chladno a já si nechala svetřík v autě, a po čínském divadle ani památky. Možná jsme ho přehlídli. Navíc máme hlad.
Rozhodneme se autem přejet na Sunset blvd do slavného Rainbow baru. Město je plné aut, ale i tak těch 5 kilometrů máme asi za 20 minut. Paráda. Je tam parkoviště. Prej do kterého baru. Samozřejmě, že Rainbow. A on, že nám to zaparkuje. Trošku nechápu. Radši se zeptám, jestli máme počkat na klíče. No samozřejmě, že ne! Trapas. Vevnitř nás usadí, dáme se skvělou colu (podle mě asi do litrových skleniček) a Petr si objedná double burger a já spageti. Tak americký double burger je opravdu super dvojitá dávka! Dostali jsme i předkrm, cola se samozřejmě doplňuje zdarma. No úžasný! Hlavně vevnitř jsou všude fotky slavných hvězd, kytary, plakáty motorhead. A ty lidi! Někteří asi stálí zákazníci, jak se zdraví se servírkami. Cítíme se tam jako doma. A největší překvapení byl účet. 35 dolarů! Plus 20% dýško, of course. Zatím nejlepší a nejlevněší jídlo v Americe! WOW! Jdeme ven, odevzdáme parkovací kartičku, přistaví nám auto a my si jedeme domů. Takhle se nám to líbí.