Ikka veel...

Trip Start Jan 18, 2008
Trip End Feb 19, 2008

Flag of Vietnam  ,
Saturday, February 16, 2008

Saame kõik riided poodidest katte. Õnneks on järgmiste tellimiseks juba liiga hilja ja seega jätan Katheriniga, kes minu õmblustöid on koordineerinud, hüvasti.
Käime emaga pildistamas pagoodi, mis mulle eelmisest päevast silma jäi. Väga ilusad mustrid ja nikerdused, ja täiesti tühi, ei ühtki inimest. Kaunistused ostutuvad lähemal uurimisel poti- ja pudelikildudeks.
Riidepoest juhatatakse mind kohta, kus peaks keegi mu mütsinoka lühemaks lõikama. Juhatatud kohas uurib vanamees pisut mütsi ja teatab, et üks tund ja üks dollar. Sobib.
Suundume emaga üle jõe Randy raamatupoodi. Raamatuid on maast laeni, ma õnneks endale midagi ei leia. Tagasiteel kohtub ema Andrusega proovikabiinis ja me võtame ta mütsipoodi kaasa. Hee, ja nad mõlemad ostavad endale ka mütsid.
Suveniiripoe uksel istudes kõnetab mind samal trepiastmel istuv vanamees prantsuse keeles. Saan talle öelda ainsa lause, mida prantsuse keeles oskan: je ne parle pas franqais. Läheme sujuvalt üle hispaania keelele ja vanamees saab teada, et ülikonnakotis on riided töötamiseks, mitte peo jaoks, ja et viibime linnas viis päeva ja et tegelikult oskab hoopis mu ema temaga hispaania keeles rääkida.
Õhtusöök super, ehtne vietnami toiduga koht, vürtsidega ei koonerdata. Muusika tuleb üle jõe, nagu kombeks, ükskõik kummal pool jõge me istume. Siin hoolitseb igal õhtul üks koht kogu kvartali muusikavaliku eest.
Homme saab siit poelinnast minema.
Ja vajab lahendamist pakkimise küsimus...