Järve suunas

Trip Start Jun 29, 2007
1
12
23
Trip End Jul 20, 2007


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow

Flag of Mongolia  ,
Tuesday, July 10, 2007

Kella seitsmene äratus läheb nurja, sest koridoris toob meie inglisekeelne juht mulle mobiili, milles Zaza teatab, et auto on katki ja selle parandamine võtab kaks tundi. Jeaah.
Sebime hommikusöögi kõrvalhotellis.
10.40 ei ole juhtidest ikka veel haisugi. Tülitame uuest Zazat ja info peale, et 20 minutit veel, moodustame hotelli trepile inim- ja kotikuhja, takistades igasugust sisse- ja väljapääsu. Ca 40 minuti pärast on autod kohal.

Järv on ilus, tõesti erksinine, nagu piltidel. Stardime kolmekesi kõige kõrgema mäe suunas, Helje loobub poolel teel ja Helma läheb ülesjõudes kohe tagasi oma mütsi otsima. Istun üksi tükk aega ja naudin vaadet. Pilte saab igast asendist. Mägi jube järsk, tunnen ennast nagu ämblikmees. Viimaks peab hakkama alla kobima, sest kella seitsmeks on õhtusöök tellitud. Jään pisut hiljaks.

Õhtuks mongoli saun, mis seisneb kuumas ruumis, valguseks küünal, sooja vett muidugi pole (lubatud hot shower) ja ka külmaga on kehvasti, niriseb. Loobun pesemisest. Pole nii tihti vaja ka.
Helma muretseb õlut.

Looduspark muidu on selline mongoli värk, algusots meenutab rohkem mahajäetud kolhoosikeskust ja prügi üldiselt vedeleb suht vabalt.

Martti teeb lõkke (ja viinapudeli) ääres tutvust pealinnast naadami (rahvuspüha + kohalik jaanipäev/õllesummer) eest pagenud mongolitega. Muuhulgas selgub, et tegelased on kursis pronkssõduri looga. Tundmatust sõdurist on saanud tuntud sõdur.
Slideshow Report as Spam

Use this image in your site

Copy and paste this html: