Do roztrhania tela...

Trip Start May 17, 2004
Trip End Jun 05, 2004

Flag of South Africa  ,
Thursday, May 20, 2004

Byt Hviezdou obcas nie je take jednoduche ako by sa mohlo na prvy pohlad zdat. :-)

Moj den zacal o 5:15 rano. Rychlo som zjedol susienky, ktore som si este priniesol z domu, trochu sa snazil prebrat a o 6:00 uz pre mna prisiel Erik a isli sme na interview do hlavnej rannej relacie v Juznej Afrike, ktoru kazdy den pozera 25 milionov divakov (to mi nastastie povedali az potom). Ale co by sme to boli za "vysadkarov" keby sme nestihali niekolko veci naraz. Cestou do televizie som este stihol jedno interview s najznamejsim rozhlasovych redaktorom v Arike (John Jodi). Zavolali mi na Erikov mobil, zastavili sme v tmavej ulicke v jednom z predmedsti Johannesburgu a o 6:20 som mal moje prve interview do radia nazivo. :-) Prechadzal som sa po tmavej ulicke v Johannesburgu a rozpraval o novych a starych pocitacovych virusoch.
Nastastie John Jodi mal vsetky podstatne veci, ktore som mal povedat napisane na papiery pred sebou a vsetko co som zabudol povedat, povedal za mna. Ked som sa vratil do auta, Erik bol uplne nadseny, len mi pripomenul, ze som vobec nespomenul tie podstatne veci, co som spomenut mal. Hmm, no co uz. Ideme na opravu.
O 7:00 som uz sedel v maskerni SBDS televizie a cakal na interview s clovekom, ktory je tu miestnym bohom obrazovky a podla toho, co som sa pytal miestnych, tak asi 50% populacie Juznej Afriky ho kazdy den rano pozera - jeho relacia sa vola Good Morning Africa. Je to super chlapik, trochu sme mali cas si pokecat pred tym ako sme isli do vysielania. Nejako som bol este rozospaty alebo co, ale slova zo mna isli ako z chlatej deky a bud som si nevedel spomenut na to spravne slovo, alebo som si hovoril: "Preboha, toto fakt hovoris?" Nastastie to bol profik a zase povedal za mna vsetko to co Erik chcel pocut. Ale aj tak boli vsetci nadseni a ficali sme naspat na Futurex konferenciu, kde som mal napisat pre J.D.-ho co vlastne budem hovorit na mojej prednaske. Hned ako som to dopisal prisiel za mnou Erik a povedal mi, ze ti ludia v telke boli taky nadseni z mojho ranajsieho interview, ze chcu so mnou urobit este jedno a to pre Business update o 13:00.
No co uz, ked ste popularni, musite pracovat.
Medzi tym som este musel stihnut interview s redaktorom IT web, co sme sfuktli za 20 minut a ficali sme do telky. Rychlo do maskerne a do studia. Tektokrat som mal interview s jednou skvelou zienkou s ktorou som mal cas trochu viacej pokecat, takze okrem toho ze som ja jej spytal co sa ma vlastne chce spytat (nakoniec mi dala uplne ine otazky ako mi povedala, ze sa ma spyta, ale co uz) sme pokecali o vsetkom od cestovania po surfovanie az po pocitacove problemy.
Toto bolo najlepsie interview celeho dna, pretoze som sa citil ako keby som sa v bare rozpraval so starou kamoskou. Erik bol nadseny do roztrhania tela a ficali sme naspat na Futurex, kde mi hned po prichode povedali, ze zmenili program a okamzite mam ist na hlavne podim urobit moju prednasku.
"Vysadkari" musia zvladnut aj zmeny planu a tak ma Carey eskortovala do velkej haly, kde uz vsetci cakali a nastastie po celodennom treningu to bolo uz jednoduche. Ked som skoncil odpovedat na vsetky otazky a podobne, bol uz skoro koniec Futurexu pre ten den, tak sme len zavreli stanok a Erik ma odviezol na letisko na moje lietadlo do Londyna.

... bolo to len menej ako 2 dni, co som bol v Johannesburgu, ale naucil som sa tak vela ako uz davno nie. Teraz som uz pripraveny asi naozaj na vsetko. :-)