Juzna Afrika

Trip Start May 17, 2004
Trip End Jun 05, 2004

Flag of South Africa  ,
Wednesday, May 19, 2004

No a som tu. Priamo na opacnom konci sveta v Johannesburgu, Juhoafrickej republike.

Ked som sedel v lietadle a sledoval ako nad Juznou Afrikou vychadza slnko hovoril som si: "Wow, Mozi. Ja ti normalne zavidim, ze mas moznost lietat si takto po svete. Ale skvele na tom, je ze ma beries vsade so sebou." :-)

Vsetko to zacalo este v Blave ked som sa rano okolo 8:00 rano zobudil, odpovedal na niekolko e-mailov, rychlo sa zbalil a bezal som do Esetu pre vizitky. Cestou tam som si este stihol kupit cestovne poistenie a o 11:00 som uz sedel v autobuse na Letisko vo Viedni. Letel som do Londyna- Heathrow, kde som mal priblizne 3 hodiny cas na prestup. Trochu som si pospal, ale hlavne som sa nutil citat si materialy, ktore som si mal nastudovat kvoli mojej prednaske a interview v Johannesburgu. Clovek by mal niekedy nieco vediet, ked uz sa tvari, ze nieco vie. no nie? :-) Najviac som sa bal, ze popletiem nejake nazvy virusov alebo nieco a nejaky melancholik ma tam zotrie na otvorenom fore. A nemohol som predsa ludi z NOD32 Juzna Afrika nechat v stichu, nie? :-)

Do Johannesburgu som letel lietadlom mojich snov - Jumbo Jet (Oficialne Boeing 747). Casto-krat som sa na letiskach pozeral na toto lietadlo a hovoril si: "Wow, nebolo by to skevele jedneho dna v nou aj letiet?" A tu ho mas! Priamo do Johannesburgu.
Lietadlo do Johannesburgu bolo poloprazdne a dokonca som sedel v business triede (Dakujem, Anton. - on mi kupoval listky). :-)
Na letisku v Johannesburgu ma uz cakali Erik a Justin a bielom Mercedese a ako mi neskor povedali: "neboli sme si isty, ci si taky seriozny chlapik, alebo to beries cele v pohode". ...hadajte ako to dopadlo. :-)
Erik, Justin a Carey z 4DDS, co je nad Distributor NOD32 v Juznej Afrike, su fakt super. To ako robia biznis je naozaj skvele a som rad, ze prijali moje pozvanie do Bratislavy, kde nam budu hovorit o tom ako robia markering pre NOD32 v Juznej Afrike. Budeme sa mat co od nich ucit! :-)

Byvam tu v 5 hviezdickovom hotely Michelangelo na namesti Nelsona Mandelu, ktory tu ma aj velku sochu v nadzivotnej velkosti a tu v Juznej Afrike je hrdinom pre naozaj vsetkych - Ciernych aj bielych.

No a kedze pracovat treba, tak sme zacali pekne zhurta hned od rana (priletel som sem o 7:00 - ak by toto nebola Afrika, tak by sa miestne casove pasmo volalo Stredo-europsky cas). O 9:30 rano sme boli na oficialnom otvoreni vystavy Futurex, o 10:00 sa to vsetko naozaj zacalo, tak som pomahal na stanku. O 11:30 som mal interview pre jedno z miestnych radii. Interview to bolo po telefone a zevraj bolo vysielane nasledujuci den.

Asi o hodinu neskor som mal mat interview s redaktorom casopisu IT Web, ale nejako neprisiel, tak sme to presunuli na zajtra a po obede som mal este rozhovor s clovekom, ktory zariadil vsetky interview. Vola sa J.D. (Dobre meno, nie?) a mal nastarosti so mna urobit hviezdu aku Juzna Afrika este nezazila. :-)

Vystava isla uplne super a vecer sme eeste stihli dat si jednu z miestnych pochutok - pstrosa a gazelu.

Teraz je vecer a najradsej by som odpadol od unavy.