Za jarneho pocasia na Niagary

Trip Start Mar 12, 2005
Trip End Apr 25, 2005

Flag of Canada  , Ontario,
Tuesday, April 19, 2005

Vcera a dnes bol v Kanade nezvycajne teply den. Doteraz tu zevraj bola poriadna zima, ale posledne 3-4 dni bolo okolo 15-20 stupnov. Ked som sem vcera vecer prisiel tak som sa v noci prechadzal po Toronte v kratkych rukavoch (!!!). Co je teda naozaj nevydane, lebo ked som tu bol minuly rok o takomto case, tak bolo ledva nieco nad nulou. Dokonca aj domorodci hovoria, ze je tu tento rok poriadne teplo.

No a kedze je pekne a teplo, tak treba byt vonku nie? Vydal som sa teda rano na vylet na Niagarske vodopady. Ked som tu bol naposledy boli vonku 2 stupne celzia a padal dazd so snehom, takze tento krat som mal vyhliadky na omnoho lepsi vylet.

V okoli vodopadov bol este sneh, co svedcilo o tom, ze sucasne teple pocasie naozaj zatial dlho netrvalo. Od minuleho roka tu postavili niekolko hotelov a vynovili cely area, ale samozrejme najzaujimavejsie boli predsa len tie vodopady.

Sledovat tieto vodopady je naozaj sranda. Hlavne ked sem idete sami a mozte ich v klude vychutnavat.

Ked som uz dokonale vypozeral samotne vodopady, pustil som sa dole po rieke Niagare ku miestu, ktore sa vola "Whirpool" (virivka), kde sa Niagara lame do priameho uhla. Kedze som nakazeny surfovanim, tak som si casto krat pri pohlade na Niagarske pereje otazku - hmmm, to som zvedavi ako by sa dalo cez tieto perefe prejst na surfe? Ale kedze voda tu moze mat takych maximalne 5 stupnov, tak som tuto myslienku dost skoro zahodil. Ale bola by to sranda nie?
Niekedy to musim vyskusat. :-)