Prechazky po Ocean Beach

Trip Start Mar 12, 2005
Trip End Apr 25, 2005

Flag of United States  , California
Monday, March 14, 2005

Dnes som opat vstaval o 6:00 rano, lebo som si chcel ist vyskusat ranny surf. Priliv tu vrcholi niekedy okolo 4:00 rano, takze o 6:00 je este stale dost vysoky. A surfovalo sa naozaj super. Len som bol trochu viacej unaveny ako obycajne.
To surfovanie je zaujimave aj z toho hladiska, ze clovek sa musi ucit uplne vsetko od zaciatku, takze si vsetko ostatne v zivote potom moze vztiahnut k tomu co sa uci od zaciatku. Aspon ho to zbavi takych blbych vyhovoriek ako je: "No, ale to som este nikdy nerobil..." a podobne.
Je to zabava! :-)

V piatok som sa naucil ako jedna mala zmena moze mat velky vplyv na celkovy vysledok. Poriadne som sa pozeral na surferov a zistil som, ze som velky chybu v tom, ze chodidlo som mal na surfe pozdlzne a nie napriec ako oni. Tak som si to nacvicil a hej! Vsetko bolo zrazu jednoduchsie a uz nebol problem z rovnovahou. Takze som si dnes mohol trufnut na omnoho vacsie vlny ako pred tym. No je to sranda! :-)

++++

Novych kamosov najdete uplne vsake. Tak napriklad minuly tyzden sme boli s Vladom v Mission Valley v servise s jeho autom a dali sme sa do reci s jednym chlapikov co sa tam tiez nechali opravit auto. Zistili sme, ze byva v Point Loma blizko Ocean Beach (vsetko casti San Diega). No a kedze sme zostali v kontakte dnes som za nim vybehol a on mi poukazoval Ocean Beach a Point Loma.
Vzdy je skvele ked vam niekto miestny ukazuje okolie a vacsina ludi, co som stretol ukazuje velmi rada cudzincom ich cast mesta. A su samozrejme na nu aj particne pysni. Takze sa dozviete take veci, co sprievodcovia vobec nevedia. :-)

Ocean Beach je - ako jej meno napoveda - priamo pri oceane a vsetko je tu ako vystrihnute s filmu o plazach a Hippies zo 60 rokov. No proste zabava - bary, restauracie s organickym jedlom (rozujem, pre Europana obycajnym jedlom, nie tym americkym geneticky upravenym) a podobne. No proste super miesto, kam sa mozte vybrat sa ist zabavat medzi samymi cool ludmi.