Za Hviezdami do Holywoodu

Trip Start Feb 09, 2004
Trip End May 01, 2004

Flag of United States  , California
Wednesday, April 7, 2004

Jeden z najkrajsich zazitkov v pusti je vydiet vychod slnka. Z Las Vegas sme vyrazili na hlbokej tmy o 4:00 rano a cakala nas 220 mil (352 km) cesta cez pust do Los Angeles. Prvym cielom bolo dostat sa na kanadsku ambasadu v strede mesta (Downtown Los Angeles). O 9:30 sme konecne dorazili na ambasadu! Dopravna situacia v Los Angeles je dost narocna na koncentraciu, pretoze vacsinou su tu vsade zapchy a na 4 az 7 prudovych dialniciach si musite davat pozor na vsetky smery a neustale vediet kde su okolostojace auta. Ak sa vsetko nahodou pohne, tak idete 100 az 120 km/h medzi obkoleseni autami zo vsetkych stran, ktore su od vas asi na meter na bok od vas a asi 10 metrov v predu a vzadu. Takze akykolvek zly manever by sposobil absolutnu katastrofu.
Nastastie cesty v USA su skvele oznacene, takze sa nestratite. Na internete si mozte vytlacit predny plan cesty a naozaj to funguje.
A este k tomu som mal skvelu navigatorku - Cecu.

Cestovat s nou bola uplna pohoda, pretoze ako hovoria miestni "She pulls her own weight", co znamena nieco ako "Je schopna niest svoj vlasny naklad" a pri takychto cestach je to neocenitelna vlastnost. Presne vedela, co chce v Los Angeles vidiet, mala vzdy obrovsku trpezlivost vo vsetkych situaciach (ked som si 5 hodin na kandskej ambasade vybavoval viza), vzdy mala dobre napady ako zlepsit situaciu v ktorej sme sa nachadzali a ked nieco nevyslo, tak nepodliehala panike (iked to vzdy komentovala naozaj Srbsky: "Shit! We're fucked!" - ked sme minuli tu spravnu odbocku v Los Angeles napriklad).

Kedysi som niekde cital, ze najdlhsia ulica na svete je v Los Angeles a meria 80 km(!!!). Pravdupovediac som tomu az tak velmi neveril, ale po tom, co som bol v Los Angeles tak myslim, ze je to naozaj realne. Ved len taky Winshire Blwd, ktory ide zo stredu mesta cez Beverly Hills az ku Holywoodu ma nejakych dobrych 20 mil (32km) a trvalo nam skoro 45 minut pokym sme presli polovicu jeho dlzky. Naozaj vzdialenosti su tu v trochu inej mierke ako u nas.

V Los Angeles sme stihli vidiet: Downtown, Beverly Hills, Holywood Drive, Sunset Drive ( asi hodina cesty. Je dlhy asi 20 mil. a v jeho casti pri meste su vsade tabule s napisom - "No cruising" - zakaz vyhladavania prostitutok), UCLA (University of California Los Angeles), Holywood Hills, Venice Beach a ine.

Asi o 17:00 sme si povedali, ze by sme sa mohli otocit a ist domov do Las Vegas. Trpezlivost sme vytocili na maximum a cez najhorsiu dopravnu zapchu sme sa zo zapadu Los Angeles predierali az na uplny vychod az na dialnicu cislo 15 do Las Vegas. Navigovat v neznamom Los Angeles na 4 az 7 prudovych dialniciach je naozaj namahave a som velmi povdacny ze Ceca bola so mnou a pomahala mi to cele zvladnut.

Pol hodinu pred polnocou sme konecne prisli do Las Vegas - pol hodinu pred planovanym prichodom. Chcel som sa okamzite otocit a ficat naspat do San Diega, ale Ceca ma presvedcila ze si musim aspon 3 hodiny pospat, tak som zostal spat v jej izbe do 3:15 rano a vydal som sa na cestu do San Diega.