Prvy den na cestach

Trip Start Jun 16, 2006
Trip End Jul 02, 2006

Flag of France  ,
Sunday, June 18, 2006

Prvu zastavku sme si dali po 400km a potom z bezpecnostnych dovodov kazdych 100km. Az do prejdenia 600km sme si drzali priemernu rychlost 100km/h. Po polnoci som uz zasavoval asi kazdy tristvrte hodinu ale o 4:00 rano som uz aj ja bol unaveny a tak sme asi do siestej pospali niekde pred Benatkami.
Trochu sme sa najedli a za Milanom sme si znova asi o stvrt na devat pospali asi hodinku pri dialnici pred tym ako by som to zalomil za volantom.

Ku Francuzskym kraniciam sme sa dostali okolo obeda, ale zlakalo nas mesto Sanremo, tak sme odbocili z dialnice a isli sa naobedovat do uplne prazdnej restauracie priamo na utese nad morom. Sanremo sme si obzreli len sporadicky. Akurat zacinalo byt dost zima a trochu aj sprchlo. S majitelom restauracie som sa trochu pobavil o tom ako ide tento rok biznis a povedal mi, ze v Sanreme tento rok este nebol ani jeden pekny den a biznis ide otrasne. Nam vsak prazdna restauracia nijako neprekazala, specialne ked jedlo v nej bolo fantasticke.

Zo Sanrema do Francuzska je to iba asi 10-15km. Zmenili sme trochu plan a povedali sme si, ze si ideme obzriet Nice a potom pojdeme najst nas kemp. Zostali sme ale v zapche v Nice asi na pol hodiny tak sme si povedali, ze asi najlepsie urobime ked si rychlo nieco kupime v potravinach a pojdeme spat.

Okolo piatej sme uz aj byvali v malom plne vybavenom kempe so super vyhladom na more.

Pocas celeho prveho dna sme boli velmi povdacni vsetkym cestarom, ktori sa za nas namahali stavbami vsetkych tych mostov a tunelov cez Alpy cez ktore sme presli. Neviem presne kolko ich bolo, ale len tych tunelov muselo byt minimalne 20 pred tym ako sme prisli do Francuzska. A dalej tvorcom Shangenskej dohody, pretoze prejst z Rakuska do Talianska v rychlosti 100km/h a z Talianska do Francuzka v rychlosti 110km/h, to je raj pre cestovatelov ako sme my.