Na navsteve u bludnych Holandanov

Trip Start Sep 25, 2004
Trip End Nov 10, 2004

Flag of Netherlands  ,
Wednesday, October 13, 2004

Ako by to bolo, keby som sa tulal po svete ako bludny Holandan a nezavital do bludnym Holandanom Zeme zasvatenej - do Holandska. Osobne som este nestretol Holandana s ktorym by bola nuda (a ak takeho poznate, tak mam s nim, prosim vas, nezoznamujte), tak som sa jednak tesil, ze stretnem mojich starych kamosov, ktorych poznam z Aten a Polska, ale aj novych kamosov, co som ich spoznam v Blave a Londyne.

Najprv som letel z Viedne do Amsterdamu, kde ma vyzdvyhol Wouter a ficali sme na juh Rotterdamu kde sidli nas distributor a kde sme stretli Nieke. Novu babenku, ktora bude predavat NOD32 v Holandsku. Tato zienka, tak srsi energiou, ze by mohla svojou energiou napajat pol Blavy! Hned na zaciatku som zistil, ze v biznise aj v sukromnom zivote su Holandania nanajvis precizni a az do krajnosti perfekcionisti. Tolko otazok ohladom detailov som este nikde nedostal (tak som si aj chvilami nieco vymyslel - snad to nebudem vsetko vediet nie?). Ale pre biznis je to velmi dobre. Ako sa s nimi dohodneta tak to plati a vsetky terminy su dodrzane.

Inak velmi zaujimava babenka ta Nieke. Vydrzal som ju pocuvat zvysok vecera a aj zvysne dni. Zila so svojim manzelom 6 rokov v Australii (on je Australan) 15 minut pesi od plaze Bondi v Sydney a teraz maju malu dceru a vychovavaju ju velmi zaujinavym liberalnym stylom (co vsetko sa clovek nauci, no nie?).

Inak Holandania maju aj vo svojom sukromnom zivote vacsinou neuveritelny poriadok. Zevraj zavolat niekomu: "Hej pod von dnes vecer" asi vela pochopenia nenajde, pretoze pravdepodobne vsetci uz maju svoj suktromni program naplanovani tyzden dopredu.

No prote iny kraj, iny mrav. A preto ma to bavi! :-) Esteze som tym mojim kamosom dal vediet dopredu, ze pridem. :-)