Navsteva u Roda

Trip Start Feb 01, 2007
Trip End Jun 15, 2007

Flag of Australia  ,
Wednesday, May 23, 2007

Vcera bol cas navstivit starych znamych, tak som sa vybral za Rodom, ktory byva severne od Brisbane - je to asi 2 hodiny jazdy autom.

V Australii je tento rok poriadne sucho  a na rozdiel od Gold Coast, kde to velmi na vegetacii nevidno, je vsetka trava okolo Brisbane spalena od slnka. Nastastie vcera aj trochu sprchlo, takze pocas Australskej zimy (ktora je v tejto casti Australie sucha) bude trochu zrazok a doplnia sa zasoby vody v miestnych nadrziach. Tie su tento rok na svojich historickych minimach.

Dnes sme pre zmenu isli na show, ktora sa vola Australian Outback Spectacular. Je to show o zivote v Australskom vnutrozemi a o zivote miestnych farmarov. Nieco ako Divoky Zapad v USA. Bolo to super. Obcas som sice mal problemy s rozumenim Australciny, ale inak pohoda. Ked tak naozaj na vas miestny spustia, tak vam ani perfektna znalost Anglictiny nepomoze, pretoze tu sa hovori Australsky.

Len jeden priklad za vsetky: UTE - znamena po Australsky auto typu pick-up. Citaj: jut. Vacsinou znacky Holden, ale moze to byt aj Toyota. (obrazok)