Na vojenskej zakladni v Nemecku

Trip Start Feb 01, 2007
Trip End Jun 15, 2007

Flag of Germany  ,
Tuesday, May 1, 2007

Dnes mam pred sebou celodenny vylet do maleho Nemeckeho mestecka pri vzdialeneho asi 100 km od Francuzska a Luxemburska.

Mojim cielom je vojenska zakladna v mestecku Baumholder v ktorom je velka americka vojenska zakladna a jedna mensia - Nemecka. Vobec v tomto okoli je Americanom ako hub po dazdi. Maju tu aj najvacsiu vojensku zakladnu v Europe - Ramstein.

Rano ma caka ranny hodinovy let z Viedne do Frankfurtu a potom uz 'po vlastnej ose' ako hovoria spravny vojaci - asi 160km do Baumholderu. Najprv som si prezieravo doma vytlacil cestovne pokyny (ci ako sa po slovensky povedia 'Driving directions'), ale nakoniec ma zlakalo pohodlie navigacneho systemu, tak som neodolal.

A dobre som urobil. Trpezlivejsiu spolucestujucu si muz ani nemoze priat a navyse by som asi nezvladol sucasne citat pokyny na papiery a soferovat podla nich. Trpezlivost moje navigatorky som otestoval hned na prvom kruhovom objazde, kde som zle odbocil. Namiesto mozneho "Ty blbec, kam si to odbocil!" mi len zopakovala "Na kruhovom objazde stvrta odbocka vpravo".

V Londyne mi kamos rozpraval zazitok zo stresujucej cesty do Londyna, kedy soferoval so zapnutym navigacnym zariadenim a teta z navigacneho mu prikazovala ist jednym smerom a jeho manzelka druhym. Zevraj to bolo jedno z najtazsich rozhodovani v zivote. :-)