Od Dunaja k Dunajskej Luznej

Trip Start Aug 25, 2007
Trip End Dec 30, 2007

Flag of Slovakia  ,
Sunday, August 26, 2007

Dnesny den sme zacali na korculiach a unavu zo seba striasli vo vodach kosarisk v Dunajskej Luznej.

Ja som z Bratislavy, ale jej juhovychodne okolie teda poznam velmi malo. A preto ked ma dnes Fero vytiahol na vylet na Kosariska, tak som nevahal. Jednak som tam nikdy nebol a za cele letom som na Slovensku pri vode vlastne ani nebol.

Rano sme si ale dali dotela a v trojici sme vyrazili rano o 9:00 na korcule. Pridal sa k nam aj Ferov kamos Gejza od ktoreho som sa poducil tajom 'Petrzalskeho parkovania'. Povodne som si myslel, ze sa ideme len tak previest do mesta ako to robievam, ale Fero navrhol hradzu na lavom brehu Dunaja, kde som bol naposledny pred vyse piatimi rokmi. Co som ale netusil bolo, ze do obeda prejdeme na korculiach 24 kilometrov a posledny kilometer bude naozaj ako na maratone - neuveritelne dlhy.
Na zaciatok to bola samozrejne velka sranda, lebo sme isli povetre a sil sme mali na rozdavanie. Ale ked sme sa obratili naspat vedeli sme, ze az taka zabava to nebude. Nastastie sme mali vsade okolo seba neutichajucu motivaciu ostatnych korculiarov a hlavne korculiarok, ktore nas bez problemov predbiehali, tak sme museli zamakat aj my aby nas nenechali uplne v prachu.

Poobede sme vyrazili smer Kosariska. Pridala sa s k nam aj Gejzova manzelka a este jeden Ferov kamos a Kosariska boli nase. Odchadzali sme az ked slnko sedelo na obzore.