Na navsteve u miestnych

Trip Start Sep 26, 2006
Trip End Dec 20, 2006

Flag of United Arab Emirates  ,
Tuesday, November 21, 2006

Dnes som si urobil pesiu prechadzku po okoli, aby som objavil ako ziju - a nie len pracuju - miestni nie az tak bohati ludia.
Presiel som sa okolo miestnych panelakov a obytnych domov az som narazil na miestnu mesitu. V mesite som nikde este nebol a nechcel som popudit miestnych moslimov, tak som si povedal, ze sa len prejdem okolo. Mal som na sebe sako a kravatu, tak som si myslel, ze to az take zle nebude.

Zahliadol ma vsak jeden clovek, vychadzal z mesity a spytal sa ma ci chcem ist dnu. Povedal som mu, ze aj ano, ale este som nemal odvahu to urobit. Spytal sa ma teda, ci som moslim a ked som povedal, ze nie, tak sa ponukol, ze mi vysvetli co a ako a ze ma prevedie. Velmi som to uvital, lebo som si aspon bol isty, ze nic nepokazim.
Presne mi povedal co a ako mam urobit, kde sa vyzut a kde sa odohravaju ake rituali. Pouzkazoval mi mesitu (velmi pekna az znutra. Vsadu vnutri boli hrube koberce, ktore pokryvali celu plochu mesity). Ked sme vysli von, kupil mi Pepsi a odprevadil ma na vystavu - co bolo asi 2km a popri tom mi porozpraval o sebe a o islame.

Nebol miestny. Bol z Pakistanu a akurat sa ozenil - jeho manzelku mu vybrala jeho sestra a prvy krat ju videl na svadbe. Ale zevraj je super a Alah mu ju poslal, takze je to v poriadku.
Aky jednoduchy je zivot, no nie? :-)