V Londyne ako doma

Trip Start Jan 17, 2006
Trip End Jun 06, 2006

Flag of United Kingdom  ,
Monday, April 24, 2006

V Londyne som treti krat, ale ked som si dnes sadol do metra z letiska Heathrow do mesta, citil som sa ako keby som prichadzal domov. Londyn je pre mna velmi srdcu blizke mesto. Mozno je to aj tym, ze vsade po svete chodim a hovorim po anglicky, ale az tu v Anglicku si moze clovek naozaj vychutnat anglictinu. V Amerike to rozhodne tak nie je. Anglicania maju uzasnu schopnost zakomponovavat do svojho prejavu rozne humorne zvraty a dvojsmysly, cim sa stava ich rec velmi pestra. Naozaj rad napodobujem ich prizvuk a zvraty. Vzdy ked sa tu s niekym rozpravam snazim sa adaptovat sa na jeho prizvuk - samozrejme tu v Londyne a specialne ked sa clovek stretava na vystave (Infosecurity) s ludmi z roznych casti Velkej Britanie. Je aj mnoho takych, ktorym proste vobec nerozumiem. Stoja predo mnou, otvaraju usta ale nerozumiem vobec nic. Vtedy hned hladam niekoho miestneho, kto by mi to prelozil do nejakej mne zrozumitelnej Anglictiny. :-)

Vsade na svete sa velmi rad ucim miestny jazyk a vzdy sa snazim uhadnut co znamenaju napisy na budovach a znackach. Tu v Anglicku ma fascinuje to ako Anglicania vsetko pomenovavaju inak ako Americania. Pomaly sa mi zda, ze jedina spolocna znacka v Amerike a v Anglicku je "Non smoking" (prehanam).

Tak ako u nas v Londyne je jar v plnom prude a vsade kvitnu stromy a kvety. Tento tyzden je tu naozaj velmi pekne pocasie.

Ako som sa tulal Londynom nafotil som zopar zabavnych fotiek a tu su.