Do krajiny neznamej

Trip Start Jan 17, 2006
Trip End Jun 06, 2006

Flag of Lithuania  ,
Tuesday, March 28, 2006

Po vyse mesacnom cestovatelskom poste pocas ktoreho sa v mojom zivote mnohe zlepsilo k lepsiemu (menovite hlavne to, ze uz nemusim kazdy vecer utekat za Stankou, lebo byvame spolu - Jupieee!) som opat na cestach v krajine neznamej.

V Bratislave sa uz jar tlaci celou silou do dveri, kdezto v Litve ju este miestny obyvatelia zahliadli tak akurat zdialky. Zo slnecnej Bratislavy sme prileteli do hmlou zakryteho Vilnusu plneho tazkeho topiaceho sa snehu. Pobalstke mesta - pribuzne svojou historiou - su si podobe aj architektonicky. Predmestia Vilnusu su typickou ukazkou sovietskej architektury aku mozte najst v Moskve, Rige alebo Talinne. Bytovky postavene z bielych tehiel a panelaky su presne take iste ako na predmestiach Moskvy.

Centrum Vilnusu je usak uplne ine za poslednych 15 rokov sa snazilo priblizit sa svojej niekdajsej podobre pred vpadom komunistov.

Po centre nas sprevadzali Darius a Denis ku ktorym sa na vecer pridal este Tomas. Ochutnali sme aj miestne tradicne jedlo - Zepelin. Je to vlastne cesto na slovenske halusky v ktorom je zabaleny kus fasirky a poliate kyslou smotanou. Chuti to velmi dobre.

A kedze dnes sme si obzreli vsetky miesta v ktorych sa daju minat peniaze (poctom kasin na obyvatela sa urcite vyrovnaju Las Vegas) zajtra sa pojdeme pozriet ako sa tu peniaze zarabaju. :-)