Prechadzky po Austine

Trip Start Apr 02, 2010
Trip End Jul 31, 2010

Flag of United States  , Texas
Tuesday, July 20, 2010

Dnesny horuci vecer som sa trochu poprechadzal stredom Austinu.

Najvacsia dominanta je tu Kongres Statu Texaskej, ktory je na miernom kopci nad mestom. Najlepsie sa je k nemu dostat po Congress Avenue.

Texas ma velmi pohnutu historiu a jeho uzemie bolo najprv Sucastou Spanielska, potom Francuzskou koloniou, neskor Spanielskou koloniou, potom sucastou Mexika, Mexickej republiky, potom sa osamostatnil ako Texaska republika a neskor vstupil do USA. Ale po niekolkych rokoch vystupil z USA a stal sa sucastou Konfederacie Americkych statov az nakoniec v roku 1870 bol znova prijaty do USA. Vsetko toto sa da docitat v okoli Texaskeho kongresu.
Texasania su jedni z najvacsich patriotov v USA. A hovori sa tu: "You can get a boy out of Texas, but you can never get Texas out of a boy." (teda: "Dokazete dostat chalana z Texasu, ale nedokazete z neho dostat Texas von."

O Texase sa tiez hovori: "Everything is bigger in Texas" (V Texase je vsetko vacsie). A asi je to pravda. Je to najvacsi stat v ramci kontinentalnych USA (vacsia je uz len Aliaska) a vdialenosti su to naozaj poriadne velke. A kedze vsetko je v Texase vacsie, tak aj General Motors vyraba specialne "Texas Edition" auta pre Texas (maju to na kufroch napisane).

Ale uplne najviac sa mi paci v Texase slogan, ktory uvidite pri dialniciach a hovori: "Don't mess with Texas"
Paci sa mi to preto, lebo to ma samozrejme dva vyznamy. Ten prvy je: "Nedrazdite Texas" alebo "S Texasom si nic nezacinajte (neprovokujte ho)", ale v skutocnosti je to kampan na to, aby ste nevyhadzovali odpadky z auta na dialnicu ("mess" znamena smetie).