S chalanmi do Kalifornieeee

Trip Start Sep 04, 2008
Trip End Dec 18, 2008

Flag of United States  , California
Friday, October 10, 2008

Tak a je tu vylet na ktory sme cakali od juna tohto roku. Ideme s chalanmi do San Diega na tyzden!

Zaciname dost zle a niektori este horsie. Najprv skoro rano zacne panikarit Jozo, lebo sa mi nemoze dovolat na mobil. Zda sa mu totiz, ze odlet je nejako inokedy ako si to pamata. A kedze sa nevie dovolat ani mne, ani Jurovi ma z toho vcelku strach.

Nakoniec som sa zobudil (o 4:00 rano), videl zmeskany hovor a zavolal naspat. Takze Jozo je zachraneny. Ideme este pre Dzoziho a Marwana. Ziadna drama. Vyzdvyhneme Joza a ideme za Jurom. Jurov mobil je vsak vypnuty. Zda sa nam to divne, ale ideme za nim domov. Prideme pred jeho dom a Jurov mobil je stale nedostupny. Skusime zvonceky na dome... Ale ziaden z nich nie je jeho. Sused akurat vychadza von, tak skocime do brany. Nasli sme jeho schranku, ale nie je tam ziadne cislo bytu ani poschodie. Podla rozsieteneho svetla si myslime, ze jeho byt je na 4 poschodi. Ideme tam a vo vytahu stretneme mladeho hokejistu s ocom, ktori idu na ranny trening. Pytame sa ho na Juraja, ale nepozna ho. Asi robi slabe zurky. Ideme von pred dom a skusame na Jura volat... Nic. Skusame mu volat... Nic.

Je 1,5 hodiny pred odletom lietadla, sme este stale v Blave a Jura nikde. Nakoniec sa rozhodujeme, ze ideme bez neho. Vsetci nastupime do auta a zavrieme dvere... v tom mi zvoni mobil. JURO! Vola, ze kde sme, ze uz pol hodinu doma na nas caka a mi nic.

Povedali sme mu, ze sa mu nedalo dovolat a nech bezi dole.

Nakoniec sme lietadlo stihli.

O 16 hodin neskor prilietame do Los Angeles. Na imigracnej kontrole sme sa radsej rozdelili a isli kazdy sam. Tvarime sa strasne nenapadne ako keby sme k sebe nepatrili.  Vsetci prejdeme, ale Joza sa nejako prilis vypytuju a nakoniec volaju dajsieho policajta a beru ho na secondary inspection. Vsetci sa tvarime neuveritelne tajne a hlavne ako keby sme ho nepoznali. Asi sme pozerali prilis vela americkych filmov. Bola to dobra sranda. Nakoniec som mu povedal, ze ho pockame vonku pred halou.

Zobrali sme si kufre a uz sme sa chystali odist, ked vtom pristupil k Dzozimu colnik a povedal mu, nech ide s nim na specialnu inspekciu...

S Marwanom ideme von pred halu, kde stretavame Jura a cakame.

Pustia Joza do USA, alebo nie? A co chceli najst Dzozimu v batozine? Preco zobrali prave jeho?

Sedime a cakame.

Po asi 10 minutach prisiel Jozo. Je vysmiaty, takze je jasne, ze je vsetko v poriadku.

Za dalsich 10 minut prichadza Dzozi. Je este dost dezorientovany, ale je tu a vsetci vybuchnu do rehotu. Sme v KALIFORNII! Jupiiii!

Teraz uz len stihnut lietadlo do San Diega.

Ficime na terminal 7 a nakoniec stihame lietadlo do San Diega.

Pred zapadom slnka stihame este ist na plaz a trochu sa posurfovat. Vecer ideme na veceru s kamosmi a kolegami a zajtra zacina zabava.