Jedziemy do Chile

Trip Start Jul 21, 2008
Trip End Dec 23, 2008

Flag of Chile  ,
Tuesday, November 4, 2008

Kolejny dzien , w ktorym nie dane bylo nam sie wyspac. Przed 5-ta jestesmy na dworcu w La Paz. Szukamy polaczen do Arici w Chile. Niestety jestesmy troche za wczesnie, wszystkie stanowiska sa zamkniete. Siadamy w poczekalni i czekamy. Po okolo pol godzinie po dworcu chodzi jakis facet i krzyczy ze ma miejsca do Arici. Marek z nim rozmawia, postanwiamy jeszcze poczekac na inne oferty. Chwile pozniej otwiera sie kolejne stanowisk. Pytamy sie o cene biletu, troche targujemy i kupujemy za 90 bolivianos. O 6-ej ruszamy w 8 godzinna podroz. Po 4 godzinach jestesmy na granicy, ktora polozona jest na wysokosci 4660 m.n.p.m w Chungara. Dlaczego o tym pisze? Bo to chyba jedno z najpiekniej polozonych przejsc jakie do tej pory widzialem. Znajduje sie na pustyni, w poblizu znajduja sie 3 wulkany. Najblizszy to Parinakota 6350 m.n.p.m u podnoza ktorego znajduje sie piekne jezioro, bedace tez najwyzej polozonym jeziorem na swiecie :). W Arice jestesmy kolo 15-ej. Na dworcu podszedl do nas starszy pan oferujacy noc w jego hostelu. Cena byla przystepna wiec poszlismy zobaczyc co nam zaoferuje. Ostatecznie po malym discouncie postanowilismy tam pozostac. Zostawilismy nasze bagaze i wyruszylismy na poszukiwanie jedzenia :).
Trafilismy na cos w rodzaju rynku, tyle ze bylo tam pelno jadlodajni. Gdy sie zblizylismy do budynku, dopadl nas wianuszek kobiet. Wygladalo to komicznie, jedna przez druga przekrzykujac sie nawzajem, zapraszaly nas do odwiedzenia lokalu. Ciezko bylo nam sie zdecydowac na ktora kolwiek, w koncu po kilku minutach wybralismy jedna. Nie zalowalismy wyboru, jedzenie bylo pyszne za stosunkowo niska cene bo okolo 2 i pol funta w przeliczeniu. Po obiedzie wyskoczylismy sobie na plaze , ktora znajdowala sie 10 minut drogi od naszego hostelu, posiedzielismy tam do wieczora. Po powrocie uzgadniamy, ze jutro jedziemy do San Pedro.