Quieres bailar ili kako su Balkanci...

Trip Start Jun 27, 2009
Trip End Oct 03, 2009

Flag of Chile  ,
Sunday, July 5, 2009

... izgubili smisao za romantiku

U subotu smo isli van - Estebanova sestra Beatrice, njena prijateljica i ja. Prvo smo bile na nekom rodendanu gdje nismo znale nikog zivog pa smo pobjegle kod njihovih prijatelja koji govore njemacki (zivjeli u Frankfurtu 12 godina). Nakon par casa pisco-a s colom (rakije od grozda koja navodno nije cileanska nego peruanska) isli smo van. Shvatila sam da se ne stavlja se bez razloga prvo led u casu pa tek onda alkohol. ali ako
to radi amater kao sto sam ja (pola case rakije, pola cole :D), onda picze bude "malo" jace tako da ga
ni domaci ne mogu piti. :D
Kad smo izasli van u neki kafic, najjaca mi je fora bila sto te likovi ne pitaju hoces li nesto popiti nego te pitaju hoces li PLESATI! i posto mene nitko na to nije upozorio, UMRLA sam od smijeha kad mi je lik upao s tim pitanjem :D nije mi bilo jasno sto bih trebala napravit da kazem da (ako kazes da, ides plesat, sto je sasvim logican slijed dogadaja :D :D). drugom liku sam na engleskom rekla da ne govorim spanjolski pa je odmah odustao :D sljedeci put cu pocet pricat na njemackom.
u kaficu sam se osjecala kao div. rijetko tko je bio visi od mene pa sada znam kako se ko nas osjecaju dvometrasi :D iako ima dosta lijepih likova, nista mi to ne vrijedi kad su skoro svi manji od mene :D
na ulazu u kafic trazili su nas osobnu pa je lik moju gledao nekih 5 minuta jer mu je bilo cudno da je netko iz hrvatske u njihovom gradu :D poslije tog kafica, isli smo jesti - hot dog s kecapom, senfom i AVOKADOM za 11kn! cudno cudno, ali vjerujem da nije lose :)
Na ulici sam primjetila jako puno pasa lutalica (pasa - mnozina od pas?!). kazu da je u valparaisu (grad koji se nalazi odmah pokraj vina del mar) jos gore sto se toga tice.

Jucer smo isli na plazu tako da sam prvi puta "okupala" noge u oceanu :) voda je prepreledena, a valovi su prelijepi :) ja kao dijete sa sela, takve valove jos nisam nikada vidjela :) u oceanu sam vidjela neke surfere, ne znam kako mogu uci u tako hladnu vodu (iako je zima ovdje, temperatura iznosi nekih 15C)! slikala sam ko pravi turist. ocjesam se ovdje kao kod kuce. iako je prvi dojam (u valparaisu) bio malo losiji, ovdje se osjecam super. grad je pun palmi, uz plazu se nalaze standovi s nakitom, torbama, carapama (morala sam si kupit vunene carape jer iduci tjedan idem u atacama pustinju gdje temperatura preko noci bude ca. -8)... jela sam churros, neko jaaako slatko pecivo s punjenjem slicnim karameli. ovdje je inace sve uzasno slatko (sokovi npr.). nisam jos nijednom jela vani tako da ne mogu reci da sam probala nesto tipicno cileansko :-/