¨moje dobro jace je od tvoga zla¨

Trip Start Jun 27, 2009
Trip End Oct 03, 2009

at Estebans

Flag of Chile  ,
Thursday, July 2, 2009

I evo me, nakon 13-satnog leta sletjela u "hladni, zimski" santiago (svega 4 stupnja u 8 ujutro, poslije nekih 10). nakon sto sam se jucer u madridu skuhala na +40, izdrndala se u busu i metrou dok sam dosla do zracne luke, kupila kartu iz santiaga za buenos aires za 2. 7. jer me inace ne bi ni pustili u avion za santiago jer cu biti ovdje duze od 90 dana, dizala pare s razlicitih kartica jer sam vec presla limit, usla u avion (preznojavajuci se nakon saznanja da je to bio airbus 340, a onaj koji se srusio ima ili taj ili jako slican broj :D) i skuzila da su mu sjedala gora od nekog cazma-busa, dobila mjesto kraj wc-a tako da su me tijekom cijeloga leta ljudi naguravali dok su setali do wc-a, slusala neko dijete koje se deralo ko da ga netko muci cijelo vrijeme i prezivjela let kojim sm u 8h po lokalnom vremenu stigli nakon sto je pilot najavio da slijecemo u maglu i da se radi o nekoj kategoriji 3, sto nikako ne zvuci zabavno. nakon sto sam izasla iz aviona, morala sam na silne kontrole koje nigdje drugdje jos nisam vidjela. cak su imali i pse koji su njusili torbe (ljudi, nista od kolumbijskih poklona oko kojih smo se dogovarali :D :D). esteban me pokupio pa smo zajedno do santiaga do ureda iberie kako bih dobila pare od karte za buenos aires (naravno, let sam isla otkazati). moram reci da me santiago nije nimalo odusevio. dok smo ulazili u grad, imala sam osjecaj da ulazimo u bosnu kakva je bila prije nekih 15 godina! sam centar madrida (vidjela sam samo nekoliko ulica) izgleda kao skoro svaki malo veci europski grad, samo sto djeluje puno kaoticnije i sve mirisi po bozicu jer je kod njih sada zima i sada peku razne orahe i sta ti ja znam. nakon santiaga isli smo busom do valparaisa, grada koji se nalazi odmah pokraj vina del mar. tamo smo iz busa isli u colectivo sto bi bio neki bus/taxi za 4 osobe, sto je sigurnije nego obicni autobus. dok smo tamo cekali taj colectivo, nisam se mogla nacuditi onome sto je bilo ispred mene - na ulici hrpetine smeca (povrca, jer je bas taj dan ta neka pijaca), brojni psi lutalice, ljudi u prljavoj robi.. ma strasno nesto. gradevine urusene.. morala sam pitat estebana je li sigurno slikati jer sam se bojala da ce se netko zaletit u mene i uzet mi fotoaparat iz ruke (jer mi je on to u biti prije toga rekao :D). e da, u santiagu sam vidjela kao neke prosjake koji navodno "prose" za utakmice koje se taj dan igraju u gradu. stave na pod zastavu nogomentoga kluba i zicaju za pare da si mogu kupiti kartu. meni je odmah palo na pamet kako bi bilo fora slikati ih i prije nego sto sam to uopce izgovorila, esteban mi je rekao da mi ne pada na pamet da ih slikam jer ce mi ukrast digitalni, prodat ga i sebe i prijatelje pocastit kartama za utakmicu :D sve to se cini smijesnim i nevjerojatnim, al sto je najgore, taj moj digitalni ljudima ovdje izgleda kao nesto fensi i samo to sto sam ja dosla iz europe njima znaci da imam para i da me mogu pokrasti. ali - kao sto i naslov ovog bloga danas govori - vjerujem da je moje dobro jace od tvoga zla tako da ce se meni samo dobre stvari dogadati :)
u vina del mar smo napokon stigli tim colectivom i prvo sto sam vidjela bio je ocean! :) iz estebanovog PENTHOUSEA se vidi ocean iz bilo koje sobe! stan mu se nalazi na 17. katu i sve sobe imaju stakle zidove (tj. dva zida su staklena, dva obicna). u stanu ima 4 sobe, ogroman dnevni boravak, tri kupatila i barem 2 balkona (nisam sigurna). nakon one bijede sto sam vidjela u valparaisu, ovako nesto me iznenadilo. nekako su mi sve te okolnosti malo paradoksne. za nas ovako neki stan (u kojem zivi on sa sestrom, bratom i dadiljom) zvuci kao nesto wow, a opet s druge strane, imam osjecaj da ova drzava zaostaje za nama (mislim sada prije svega na hrvatsku) nekih 10 godina. ljudi npr. jos uvijek koriste vise obicni telefon nego mobitel jer im je jeftnije iznajmljuju dvd-e u "videoteci" ili cemu vec (tko to kod nas jos radi?!) i jos neke stvari (sad mi nista ne pada na pamet), ali je javni prijevoz s druge strane skroz druga prica - bus u kojem sam se vozila od santiaga do valparaisa je bio bolji nego nasi hrvatski.

zaboravih glavno spomenut - prvo sto sam saznala kad sam sletila u santiago je da je estebanov brat trenutno kod kuce u puconu (ca. 1000km juznije od vina del mar) i lezi u krevetu sa SVINJSKOM GRIPOM! i onda se esteban kasnije jos zaj. kako osjeti vec sada simptome i meni govori da mi je bolje da se ovdje razbolim nego kad stignem u peru! hahaha

evo, i ovom veselom vijescu zavrsit cu danasnju sekciju i idem napokon spavat (iako je ovdje tek 10h, a kod vas 6 vise!).

buenas noches y hasta luego!