It's just the beginning... :)

Trip Start Jun 27, 2009
Trip End Oct 03, 2009

Flag of Spain and Canary Islands  , Madrid,
Saturday, June 27, 2009

evo me u madridu. vlatka i ja stigle nakon sedam sati aerodroma/aviona i DVA sata metroa/busa (od aerodroma do stana. samo za usporedbu - let barcelona - madrid traje sat vremena!) do nevene koja nas je docekala s bocom vina :D
u madridu u tri ujutro ima ljudi kao kod nas u 23 h, nesto nevjerojatno! na ulici se ne moze vidjeti spanjolac, sve sami latino amerikanci, azijati i europljani (samo ne balkanci ;)) kinezi na ulici prodaju pivo u limenkama za 1e, ulazi u diskoteke kostaju po 15e, picze po 6 i vise :D
ne mogu reci da sam odusevljena, jos uvijek su mi rim i barcelona na prvom mjestu.
uglavnom, za dva dana putujem za juznu, jedva cekam! :)
evo i par slika, cisto da vam ne bude dosadno gdje god da jeste! ;)

mali update :)
prekjucer smo izasli van, istjerali nas u pola 6 iz puba jer se zatvarao taka da smo vec u pola 7 bile u stanu. upoznale smo samo latino amerikance, rumune (s nama su ovdje tri cure iz beograda pa vise ne znam kako se ovo kaze na hrvatskom :D), francuze i engleze (koji tvrde da hrvatska nema more jer joj je glavni grad prag!). inace, whiskey cola u tom pubu kostala je 10e ;D (mozda je i bolje sto su nas onda "tako rano" istjerali).
jucer smo bili u shoppingu jer sam skuzila da u biti nemam nista za obuci (posto mi je brat donio ruzne hlace koje su mi prekratke tako da sam imala samo kratke, a u cileu je trenutno ZIMA, mozda to netko od vas ne zna :)). kakav graz ili trst za shopping! ovdje je h&m toliko ogroman da ti na pola trgovine prisjedne i shopping i sve :D inace, ovdje siesta traje od 13 do ca. 16, 17h sto je potpuno razumljivo jer je jos u 16h uzasno vruce (ca. 35C!). trgovine rade do 21 ili 22h, ljudi veceraju tek oko 23h, izlaze van u 1h, vracaju se oko 8. prije bih se tome cudila, ali kad sam vidjela kakva je klima, potpuno mi je jasno. u trgovini dok cekas da platis, stojis i gledas kako prodavaci medusobno pricaju, slazu stvari i tek onda se obrate tebi (nakon nekih 10, 15min). svi smo se slozili da bi na balkanu svakog prodavaca u takvoj situaciji docekalo jedno socno j ti m :D osim toga, stvarno nitko ne govore engleski (a ako slucajno netko i progovori, lakse ti je razumjet spanjolski nego njegov los engleski naglasak :D). jucer je vlatka npr. kupovala cipele i zenska joj je uporno odgovarala na spanjolskom pa smo se dogovorile da cemo sljedeci put mi krenut pricat na hrvatskom jer nas svejedno ne razumiju.

Stan u kojem spavamo u prizemlju je i ima resetke na prozorima. Preko cijeloga dana zaluzine su dignute tako da te svatko tko prolazi pokraj moze vidjeti jer ljudi nemaju zavjese kao mi (a preko puta, tj. dva metra od ulaza, nalazi se igraliste za djecu). Ali na kraju uopce ni ne primjecujes ljude niti oni gledaju tebe (osim ako navecer lezis na krevetu, a na zidicu kraj prozora sjede dva celava lika). Zidovi od stanova su im bolesno tanki tako da se sve zivo cuje. A spanjolci nisu nista tisi od nas balkanaca :D

Veceras putujem u hladnije krajeve. U santiagu je trenutno ca. 5 stupnjeva, sto je definitivno puno bolje nego 35!

monika316
monika316 on

aaaaaaaa
:D ove godine probijas led,a onda neke druge idemo zajedno ;P
stay in touch :)
kisikisi :)