Radoby odpocinek na karibskych plazich

Trip Start Jun 21, 2007
Trip End Sep 27, 2007

Flag of Venezuela  ,
Saturday, September 22, 2007

Dojela jsem do Santa Fe, ktere podle debilniho Lonely Planet melo vypadat jako malebne primorske stredisko a brana do narodniho parku Mochima, rozkladajiciho se na nekolika desitkach ostruvku. Ve skutecnosti je to dira, kde chcip pes a kde neni vubec nic. Plaz ohavna, voda ma uplne jinou barvu nez si clovek predstavoval, o pobytu ve vysnenym hotelu s bazenem a popijeni mojita na plazi nemuze byt ani rec. Horko tezko sezenu pokoj s klimatizaci. Neni tu bar, obchody, lidi, nic. Jsou tu asi tri restaurace. Jedna serviruje dve chutna jidla z krevet, ktere stridam k snidani, obedu a veceri. Vyzkousela jsem restauraci vedle, ale ta bohuzel misto vecere serviruje predkrmy, takze se vracim na druhej chod do te osvedcene, uz nic zkouset nehodlam. Dnes rano uz se ani nenamaham s poptavanim, jestli maj nejakou z inzerovanych snidani (den predtim nemeli nic) a rovnou si objednavam krevety. Objednavku prijima asi desetileta holcicka, ktera vrhne neverici pohled na me, na hodinky, ktere ukazuji desatou, jeste jednou na me, a s detskou uprimnosti se zdesene pta, jestli chci fakt ted jist krevety... no tak se teda pro formu zeptam, co maji k snidani, na cez me odkaze na pasaz v jidelnim listku nadepsanou Snidane....Aha, asi doplnili sortiment... no nevadi, ja si davam stejne krevetky a holcicka to kupodivu pobere.

Abych teda byla nestranna, lodi sem dojela na ostruvek, kde byla docela pekna plaz, ale jsou tam meduzy, ktery zahaj, a asi tak 2 hodky pred tim, nez se pro vas vrati lod, vas splachne bourka, takze ani tento vylet uplne nezachranil kredit teto lokality.

Dnes sme se teda s mym mexickym spolucetovatelem rozhodli prejet na Isla Margaritu. Je sobota a snad to tam bude trochu zit....Bohuzel je ale ta sobota a chce tam jet asi kazdej...sehnat listek na trajekt byla docela fuska. Stejne tak mi tady, v Puerto de la Cruz, nechtej rezervovat hotel, az se sem za dva dny vratim...nechapu proc a nedokazali mi to vysvetlit, ani kdyz sem se ve dvou poslednich hotelech rozcilila. Takze cekam ze az dneska vecer konecne dojedem na tu pitomou Margaritu, budem spat nekde na ulici pac bude vsecho plny....sve zaverecne dny v Jizni Americe jsem si predstavovala kapanek jinac.

Venezuelci jsou desne neochotni a natvrdli...rychle me opustil pocit ze se sem musim co nejdriv vratit, pac je tu spousta krasnych mist, ktera nestihnu navstivit. Zrejme Chavez podplatil Lonely Planet