Hranicni trampoty s Paraguay

Trip Start Jun 21, 2007
Trip End Sep 27, 2007

Flag of Paraguay  ,
Saturday, July 21, 2007

Na bolivisjko-paraguayske hranici me drsny urednik uvita slovy ´Sednout!´a usklebkem smerem k lavici vedle...za chvili uz vytusime nejaky problemek, pac nas odsouva na konec fronty. A taky ze jo, vsimave odhalil, ze Marketa se infiltrovala do Bolivie o celych 6 dni dele nez ji bylo milostive povoleno. Zatimco me, zrejme za odmenu, ze se sem vracim jiz podruhe, povolili 90denni pobyt, Market ma stempl jen na 30 dni...chvili se celnik tvari, ze je to desnej problem, pak napise na roh novin cifru 100 bolivianu. No trosku skoda, ze behem cekani ve fronte jsme vymenily vsechny zbyvajici boliviany na desetitisice paraguayskych guaranies. Neprekvapive nepohrdnou ani jimi...Markete se ty miliony trochu popletou, a tak jim bohuzel nevedomky nabidne jeste o neco vic, nez o co si rekli. Jeste se podivujem, ze si odpocitali jen cast a zbytek nam vratili (Az pozdeji zjistujem, ze vratili tisicovky, ktere jsou dobre leda tak na reseni nasich bano problemu.)

Dalsi dva typci z busu ztratili cenou vstupni kartu, a mam dojem ze je to vyslo mnohem draz, soude zejmena dle neochoty navazat o tomto tematu rozhovor a doby, po kterou nas zdrzovali. A pak sem zepredu zaslechla neco o 300 dolacu...
Neustale vyhlizime paraguayskou immigration, mame trochu strach jestli jsme na nejake okenko na minule zastavce nezapomnely. Po par hodinach jizdy se dockame, a se vsi paradou.

Vsichni musi z busu ven, zavazadla pred sebe a srovnat se do rady, jak na popravu. Cekam, ze to obejdou se psama, misto toho nas ocuchavaj sami agentos especiales. Zrejem hledaj koku a jeji derivaty... Prohlednou Marketu a pak i me, dost si vsimaj taky dalsiho cernoha z JARu, kterej s nama jede busem ... asi tu vsichni ti pusobime dost exoticky.

Vsechno musi ven. Myho agenta nejvic zaujaly moje tanga a kondomy, v tesnem zavesu pak antikoncepce a drevena soska, kterou vlacim z La Pazu. Po chvili ocuchavani a otukavani sem o ni mela docela strach, ze ji treba budou chtit rozriznout nebo tak...pak se radsi vratil k tem kondomum...byli samej vtipek a furt je chtel rozbalovat nebo co....Pak me trosku vydesil, kdyz odkudsi vytah pytlicek s mne neznamym zlutym obsahem a vitozoslavne se pta, co ze je tohle. Fakt jsem se lekla, ze mi tam neco podstrcil. Pak jsem na to sahla, bylo to dikybohu tvrdy, zadnej prasek, a ja si vzpomela, ze to je dalsi suvenyr ve zlutym toaletaku. Uuuufff. Chlapek si me tak zamiloval, ze me pak doprovodil az na zachod, div ze mi neprines do kabinky toaletak, ac mu porad rikam, ze mam svuj. A furt neco mlel o tech kondomech...jako jestli je mam sebou, a proc je mam zrovna v horni kapse... tady maj celnici starosti uaaa. Nemusim ani dodavat, ze prohlidka se nekonala v zadnym soukromi, ale pred radou nastoupenejch spolucestujicich.

Cernoch agentum prodal svoji bundu a my rozdaly hladovym detem nasi vcerejsi veceri. Div ze nam ruce neutrhly. Tak jeste za rozjezdu hazem oknem dalsi zbytky jidla.

Pak jedem dal do Paraguaye, prozatimni dojmy: Nikde nic, sama pustina, asi 2x (asi za 10 hodin) potkame par baracku, a pak bac, supermoderni (aspon oproti nasim ocekavanim) hlavni mesto. Nechapem z ceho to postavili a za co tu zijou.. samo tu jsou i slamy a videli sme treba namesti, kde mezi stromy visi igelity a bydli tam tolik lidi, ze to vypada jako na machaci ci na slapech, ale mezitim jsou moderni nakupni pasaze, retaurace a hotely.

Btw ja jsem samej stipanec od tech mravencu, aspon doufam, pac Markete to zmizelo a ja samej pupen...tak jen doufam, ze to nejsou naky cervy co uz mi kolujou v krvi a lezou ze me ven, po tom co me nasi z domova tak porad strasi :-)