La Pazska pena a kodrcalkou do jungle

Trip Start Jun 21, 2007
Trip End Sep 27, 2007

Flag of Bolivia  ,
Sunday, July 8, 2007

Patek... snazime se v La Pazu trosku zcivilizovat, vyprat a umyt, nakoupit posledni suvenyry. Shanime listky na bus do Rurrenabaque, nasi zakladny pro utok na jungli. Nekde nam tvrdi, ze se tam leta jen letadelkama, ale nakonec prece jen prozradi misto odjezdu autobusu. Bohuzel ale v Coroicu, ktere je po ceste, je nejaky megafestival, a tak je vse dost plne... V jedne agenture maji jeste nekolik poslednich mist, ale bohuzel nemaji tuzku, aby nam mohli listky prodat. Spokojime se se zabarvenim nasich sedadel ruzovou pastelkou, pry to je takhle seguro zarezervovane. No to jsme zvedave, snazim se do okynek vtlacit alespon nase jmena. (Pastelka neni moc citelna). No snad tam ty mista pred odjezdem budou na nas cekat.
Je patek vecer, snazime se najit nejake misto s tradicni penou - pry slavne patecni a sobotni vystoupeni mistnich kapel. Objevime par mist, ktera nam prijdou tradicni az moc, kde se radsi v noci zdrzovat nechceme, a par megaturistickych mist. Jinak vsude mrtvo, vsichni asi pari na tom festivalu. Tesne pred tim, nez zapadnem do hostelu, neco slysime a jdemem to prozkoumat... No jsme jediny dve turistky, jinak samy mistni, ale vypada to docela dobre. Asi si nas vazi pac na uvitanou dostavame nejake drinky... a dalsi pak na ochutnani, kdyz dlouho vahame s vyberem toho spravneho napoje. Z jejich napojaku moc moudre nejsme :) Nakonec se drzime tradicniho cuba libre a caipirinhi, do zadnejch extravaganci nejdem. (btw kdyz uz mluvim o tech drinkach, chtely jsme na trhu ochutnat pivo se slehanym vajickem, ale odlozily to radsi az po Huayne a pak na to zapomnely :(
Jsme tu docela stredem pozornosti, ze zacatku nas vsichni jen pozoruji, ale po par drinkach se s nama zacnou chodit postupne seznamovat a lakat nas tancit. Marketa ma s sebou vsechny sve cenosti a prekvapive se o ne trochu strachuje, takze radsi hlidame nas stul. K ranu uz zacnou bejt mistni docela druzni, tak radsi mizime na hostel. Je max. o 50 m dal, super. Ale ouha, je uplne zabarikadovanej a Marketa vzpomina na ceduli, ze o pulnoci se zavira... Predpokladam, ze to znamena, ze zazvonime a pustej nas dovnitr. Zvonime a tlucem, a nic. To uz tu mame nakyho kamose z toho baru. Jdeme se zeptat ochranky z toho baru, jestli jako nevi, co mame delat. Prej tlouct vic... vracime se, ale to uz se dvere oteviraji a my mizime dovnitr. Ulehame a zanedlouho slysime dalsi tlukot a zvoneni...trva to asi hodinu a ten clovek jim snad fakt neotevre...divny, prece nemuze nechat lidi, co maj zaplaceno, spat na ulici...No priste to radsi overime jak to funguje.
Sobota.... rano jdeme na bus...mista kupodivu na nas cekaj...v 11.30 dopoledne vyjizdime, cesta ma trvat 16 hodin. V sest rano, po cca 18 hodinach naklepavani, sme fakt na miste. Prvnich nekoik hodin se jede po nejake nove silnici, ktera objizdi Silnici smrti (kterou jsme minule jela na kole), no ale pak se pokracuje po necem uplne stejnym, takze tu novou skoro nemuseli stavet... No sme naklepany jak rizky, kazdou chvili couvame abysme se nekomu vyhli, vyhledy dolu docela pekny... Ja teda kupodivu vecer zaberu i tady a skoro celou cestu prospim.
Nedele ...sme v Rurre, je tu vlhko a vedro, a vylety do pampy a jungle vypadaj zajimave...Nejdriv ale jdu ochutnat mistni rybicky. Marketa zatim dospava probdelou noc.
Btw jen pro ilustraci jak je to odlehly, net v La Paz stal 2-3 bolaky za hodinu, tady podle toho jak rychle mi to nacita, nejmin 20 za hodinu... ty draty asi neco musely stat :-) I kdyz na zdi tu pisou wifi... to bych chtela videt.