Silk street

What I did
Silk street

Flag of China  ,
Tuesday, April 24, 2012

Ráno jsme opět snídali v hotelu, a jelikož bylo vidět, že venku prší, rozhodli jsme se, že dneska pojedeme nakupovat. Tentokrát jsme Silk street našli bez problémů. Přestalo pršet, a tak jsme nejdříve šli najít kešku, do které jsme vložili TBčka z Hong Kongu. Pak se rozpršelo a my mohli vstoupit do velkého obchoďáku, kde nás při vstupu rozesmál nápis: Prosíme dodržujte zákon a nepadělejte. Všude okolo byly stánky s fejkama, nic jinýho. Prostě se tu dalo sehnat hlavně oblečení a různé doplňky. Dali jsme si rozchod. Každý si to prošel svým tempem. Zjistili jsme, že tu asi necháme majlant. Sice jsem měl všechno oběhnutý 4x rychleji než Světla, ale byl jsem rozhodnutý k nákupu. Nejdříve svetr od Hilfigera (původní cena 800Y pak 100Y) a pak bundu od Mammuta, která v původní ceně měla stát 1600Y. Po chvilce smlouvání jsme se dostali na pěkných 200Y. Nutno podotknout, že ceny byly fakt přemrštěný. Světla jako správná žena nakupovala mnohem více a mnohem více smlouvala, ale peníze došly tak jako tak. Takže jsme museli vybrat, což se ukázalo docela jako problém, protože peníze, které mi Světla posla na účet ještě nedorazily. Takže jsme museli vybrat na Světly kartu, ale to už nebylo zdarma (u Mbank je to nad 2500Kč zadarmo – ale je pravda, že je trošku horší kurz). Nakupování se rozjelo nanovo. Světlana koupila kabelku, pásky, boty, bundu, tričko atd. Dokonce jsme se dostali někam do sklepa, kde překupníci měli „originální“ zboží ukrytý v autech. To už jsem nevydržel a šel si sednout do KFC a nechal Světlu běhat po obchodě samotnou. Je velice zajímavé, že veškeré Světluš zdravotní potíže z ničeho nic zmizely... Od rána jsme tu běhali do tří odpoledne, poté jsme si museli jet odložit věci na pokoj a trošku si odpočinout. Nakonec jsem zmobilizoval všechny síly a vyrazil na procházku. Snažil jsem se najít něco zajímavého na rozptýlení :-). Našel jsem ledovou plochu uvnitř obchodního domu. Dál jsem pokračoval již za tmy jedním z hutongů, přesto jsem měl stále pocit bezpečí. Dostal jsem se až k známějšímu Temple of Heaven Park, do kterého se měl podle cedulí platit vstup, ale zkusil jsem to jako místní – projít. Chytla mi ovšem nějaká strážkyně. Prý si musím koupit lístek. Říkám, že místní taky neplatí. Ona: místní mají senior card. Otočím se a okolo prochází čerstvý čtyřicátník. Ptám se: i tuten? Yeas! No prostě hádat se tam s tou kozou o smyslu okrádání turistů se mi fakt nechtělo, a tak jsem se otočil a šel na druhou stranu. Po městě, hlavně v huntonzích, jsem brouzdal ještě hodinku. Fakt hardcore, nechápu jak celá rodina může prožít život v místnosti na 3x3m. Večer jsme si nakoupili v supermarketu blízko hostelu další věci domů a taky nějaké jídlo na další den.

Do you need somethig to wear? You must go to Silk Street. It´s fake paradise. Here you can find all famous brand (DG, Hilfiger, Vitton, Mammut, Lacoste, Ray ban and so one). The building has five floors with many different shops and service (for example massage). If you don´t have money, you can withdraw money from ATM. Afternoon you can go to Temple of Heaven Park from 15Y.

Poznatek
Chlapa na nakupování přelumíš jedině, když mají bundu od Mammuta za 500kč a venku prší.
Chceš nakupovat v Silk street? Nabij si pořádně konto!
Na ženskou nechungují prášky ale nákupy.
Nákup faků je jako droga, jednou přičichneš a už se nepustíš.
Za celou dobu v Číně jsme neviděli jedinou pandu, ale v Pekingu jich je požehnaně – tlustých, malých, miloučkých, líných, rozkošných...

Původní zpráva:
Tak dneska byl na poradu dne odpocinkovy den. Puvodne jsem chtel na kolo ale jelikoz prsi tak zvitezila zenska. No takze ted sedim v kfc o 1500kc lehci ale o pul krosny tezsi a cekam az si svetlana vybere konecne nejakej pasek, ktery hleda uz od deviti (ted je 14:30).

No a odpoledne prestalo prset, tak jsem se sel projit a svetlana na pwdikuru. Prosel jsem par hutongu a zase sila. fakt to nemuzu pochopit celej zivot na 5m2. Pak se mi samozrejme n3chtelo platit za vstup do parku, tak jsem to zkusil bez placeni jako mistni. Chytla me nejaka pani ze mam jit koupit listek. Tak se ptam proc, ze tam nikdo neukazuje listek z mistnich, tak proc ja bych ho mel ukazovat. Pry ze maji seniorskou kartu. Se otocim a vidim same 40tniky. Tyto mladi lide maji seniorskou kartu? Yes! Bohuzel jsem byl z nakupovani nejak omluven , takze mi v prvni chvili nenapadlo se ji zeptat, jak to vi, kdyz je nekontroluje, ale jen jsem dodal ze to nech!pu, zavrtel hlavou a sel pryc. ted uz. odpocivame na pokoji u piva a bramburku.