Po strastiplne ceste jsem dorazil do Prahy (Prag)

Trip Start Apr 03, 2012
Trip End Apr 27, 2012

Svetla questhouse :-D

Flag of Czech Republic  , Hlavni mesto Praha,
Tuesday, April 3, 2012

Cesta prostě nikdy nemůže začít na pohodu, to je takovej můj první poznatek. Což o to, zabalení věcí za hodinu podle předem připraveného seznamu bylo na pohodu, ale to že nově zavedená autobusová linka do Vejprnic bude mít přes půl hodiny zpoždění, to už trošku nabouralo časový harmonogram. Stop se jako na potvoru podařil ihned, takže jsem měl ještě trochu času na odevzdání seminárky ve škole. Úřední hodiny sice byly, ale nikdo nikde... njn plzeňský práva. Po předchozím ujištění, měly být trička s potiskem "China trip'' s jistotou připraveny na jedenáctou ...samozřejmě nebyly . Abych vůbec stíhal Studenta do Prahy, tak jsem si musel potisky vystříhat sám ... Docela mi potěšila kvalita tisku, prý to za boha nemůžu seprat. Nevím, jak to mysleli. Po návratu toho z potisku moc nezbylo.
Tušil jsem, že si mám nechat v krosně hodně místa. Žena si toho totiž zabalí vždy "trošku" víc. Nemělo to smysl dál rozebírat, žena má výmluvu na vše... a další dvě v záloze. Raději jsem se pustil do posledního českého oběda. Na letiště jsme se dostali s menšími problémy. Původní linku na letiště zrušili a nová nás vyhodila kdesi za Dejvicema. Alespoň že ty letušky se na mě pořád usmívaly, a taky mi daly pití a tuc tuc k cumláni. Byl jsem vyveden z míry. To se v ryanairu nestane :-). Za hoďku jsme přistávali v nějakém Amsterdamu. Možná se divíte že letíme do Číny, ale letíme na západ. Jednoduché vysvětlení je cena letenek, ačkoliv logicky mi to nedává smysl... letím dál abych to měl levnější? No letiště tam mají pořádný. 45 minut nám to trvalo od brány k bráně. Cestou jsem obdivoval letištní knihovnu, galerii i muzeum a válející se lidi po zemi. Zároveň jsem ocenil wifi free, a to ze u naší brány jsme měli zaparkovaný Jumbo. Jo Jumbičko to je úplně jiná kategorie než nízkonákladovky. Obrazovka, multifunkční ovladač, plno výborného jídla a piti na požádání. Vzhledem k cenám letenek (cca 11000Kč) jsem čekal ze poletíme zakousnutí do křídla.

Poznatky:
Nikdy nevěř nikomu z Bílýho Slona (pro neznalé... ta tiskárna).
Ženy jsou nosnicemi rádi..., jinak si nedokážu vysvětlit, proč toho sebou nosí vždy dvakrát víc než chlap.

Puvodni zprava:
Vyborne... autobus rano nejel - musel jsem stopovat. Tricko, ktere melo byt pripravené v 10h - bylo az o pul hodiny dyl. Odevzdání veci do skoly neprobehlo ok - protoze sekretarka tam nebyla. No aspon ze seminarku jsem odeslal pres mejl vcas.
Tak prvni let v pohode jen v praze nejak nejezdi autobusy jak maji.
Svetlus se vopatlala bananem :-D jinak asi vse v ohode. Jen mozna mensi
problem s ubytkem v hong kongu, protoze jsme zjistili nejakej debilni
kurz meny, tak to vypada ze to nebude nic low cost. Z toho plyne ze
musime v letadle sbalit nejakeho typka, ktery si nas vezme domu :-D

For english speaking people:
Nothing interesting.. only transfer from Vejprnice across Plzen, Prag, Amsterdam to Hong Kong. Price at the end.

Pour personnes de langue française ... Apprenez ŕ lire l'anglais ou, mieux encore, tchčque.

Für deutschsprachige Personen ... Gutte Alles!

□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□ I m very sorry but this webside can not recognize chinese letters ;-)