Odlet jen pro nekoho...

Trip Start Apr 03, 2012
Trip End Jun 19, 2012

Flag of Peru  , Callao,
Sunday, June 17, 2012

Odletovy den v Lime nam zacal nervozne - za posledni drobne koupit nekde snidani (nejakou bez hranolek) a najit autobus, ktery pojede na letiste.
 Autobus mame, ale stihne projet mnohamiliónovou Limu za hodinu a půl? Pojede celou dobu krokem? Proc mi ta pani slape po batohu??
Nakonec to bylo ale i s rezervou. Na letisti vladl spravny chaos. I v nedeli byly vsude fronty, nejakym nebozakum, co leteli do Mexika neustale menili gate a uklizecky vzdycky uklizeli presne ty zachody, na ktere jsem nutne potreboval.
Moje dobrodruzstvi ale zacalo az kdyz jsme prosli posledni kontrolou.

Señor Blecher?
Si, que pasa?
Vas batoh señor. Pojdte s nami.
To nemuzu, za 20minut mi zavřou gate.
Vas batoh neni v letadle, nemuzete odletet.
Mluvite anglicky?
Ne, señor.
Zvazujeme rychle svoje moznosti. Kacka specha k odletove brane "lehnout si pod kola" a v nejhorsim nastoupit sama. Ja s letistnim zrizencem prochazime zpatky pasovou kontrolou, dalsi cekani a dohadovani vysilackami, pak znova bezpecnostni kontrolou a kamsi do utrob letiste. Vsude neco podepisujeme, nekde po ceste jsem musel nechat svuj pas.
V utrobach uz cekaji dalsi zamestnanci letiste.
Coze? Otevrit batoh? Ano, muzu.
Tohle vas asi zajima...ne neni to bomba, jen varic. Zakazane? Neni v tom ani spetka benzinu, vidite? Je to naplnene vodou, pro vetsi bezpecnost, v Praze mi to tak poradili.
Opravdu je to jen voda, koukejte...
Vylevam trochu vody z varice na dlan a olizuju...po chvili se odhodlava ochutnat i sefova tehle party bezpecaku.
S pocitem vitezstvi uklizim varic zpatky, bezpecaci se jeste o necem radi.
Ne, vzit si ho nemuzete, ani s vodou. Je to zakazane.
Pohledem na hodinky zjistuju, ze jsem prohral, varic leti do kose a ja bezim se zrizencem zpet. Musim projit opet bezpecnostni kontrolou, boty dolu, pasek....
O kus dal dostanu zpatky pas, finalova rovinka, zrizenec jiz nemuze dychat a nechava mne bezet, posledni metry, zatacka a... ...zavrene dvere a letadlo se pomalu rozjizdi smerem k draze.

Ta letuska, co vam trha listky u vchodu do letadla ho asi opravdu nemuze zastavit, protoze moje vystoupeni v klece u jejich nohou by pohnulo myslim i kamenem a ani me "mam tam tehotnou zenu!" nezmenilo muj nezvratny osud.

Kdyz jsem se trochu vzpamatoval a dostal do pasu razitko "anulovano" (no schvalne, kdo mate v pase takove razitko, co?), sel jsem si vyjednat novou letenku a ubytovat zpatky do mesta. Aby byla letenka na druhy den chtelo opet hodne vyjednavaci sily, ale o tom zas az jindy.
Mimochodem, ty nebozaky co jim porad menili gate jsem u letenek potkal opet, taky jim uletelo letadlo!
Report as Spam

Ondra P. on

To je hezkej příběh. Sice mi chvilku trvalo, abych pochopil, že "nějakým nebožákům" neměnili "gatě", ale "gate", ale i tak jsem si tehle příspěvek moc užil :))