Croaziera, vizita la opera si Luna Park

Trip Start Jun 20, 2010
Trip End Aug 21, 2010

Flag of Australia  , New South Wales,
Monday, July 19, 2010

Am inceput ziua cu o croaziera pe Sydney Harbor. Am avut noroc de o zi frumoasa cu soare si senina, fara vint desi era cam rece caci aici este iarna. Croaziera a facut un tur de jur imprejurul harborului si capitanul ne-a povestit de toate casele mai importante de pe mal. Am facut zeci de poze caci era nemaipomenit de frumos. Cu greu m-am stapinit sa nu le pun pe toate...

Dupa croaziera am mers direct la opera unde aveam cumparat un tur sa vedem Casa Operei pe dinauntru. Cind sa confirmam turul am vazut ca ei au un show pentru copii cu o trupa care dansau si faceu tot felul de sunete din diverse lucruri ca bete, palme, tobe, etc. Ne-am hotarit sa mergem la spectacol si am luat bilete. Spectacolul a fost interesant. Dintre toti Andei i-a placut cel mai mult. Dupa spectacol am fost la tur unde am cunoscut mai bine istoria operei, iar dupa tur copii au vrut la Luna Park care se vedea frumos luminata peste apa si parca tot ne chema.

A fost o zi plina si frumoasa pe care am incheiat-o la o crisma locala cu fish and chips si bere si vin.

Bucurati-va de poze.... sper sa avem access la internet si in Egypt de unde sa va trimitem poze.

Me Shoe on

Toata colectia de poze e SUPERBA !!!!!!!!
Enjoy the rest of the trip.

geani on

doresc sa emigrez in australia +40726371970, cine ma poate ajuta ?
am carnet auto b,c,e pot sa fiu sofer.
merci