Berchtesgadener Hochthronsteig

Trip Start Jun 22, 2012
Trip End Sep 09, 2012

Flag of Germany  , Bavaria,
Sunday, June 24, 2012

Na parkovisti od rana je velky ruch. Auta najizdi a horolezci vyrazi. My v klidu snidame, varime kavicku, balime a v 9h jsme na ceste.
Pari slunko, tak bereme minimum obleceni a stejne se v pulce cesty jeste vyslikam a jdu rovnou v kalhotkach. Honza K je nejvetsi adept na spaleni, jde bez tricka a vyplnil se nas odhad, jako rak..
Misto 3hod nastupu to jdeme lehce pres hodinu pod skalu. Nastup je zase ze snehu, obrovske snehove pole oblezame, abychom se dostali na zacatek lana.

ferrata Hochthron Klettersteig, obtiznost C/D

Lezeme ji vsichni, tedy jen my 4 a jde to celekem v pohode. Je nas tu hodne, za nami jsou fronty, ja mam pred sebou volno. Jedine obtiznejsi a misto, je lehce previsly vodorovny traverz, ktery zvladame.
Po 3hod jsme na vrcholu, kde je jeste dost snehu.
Svacime opet v hospode, u pivka, opalujeme se. Cestou dolu obchazime cely kopec po pastvinach. Nadherne vyhledy na zasnezene vrcholky. Krasa. v 18h jsme u auta, s Honzou se koupem v potoce, Zbornikovi tam chladime pivo, ktery vypil nez k autu dorazil..
Cesta domu rychla, 23,20 vysazujeme Zborniky a my pred pulnoci parkujem ve Vrsovicich.