Kurz vareni

Trip Start Mar 03, 2011
Trip End Jun 30, 2011

Flag of Vietnam  , Kon Tum,
Friday, March 18, 2011

Uz to vypadalo, ze kurz vareni nestihnu. To by byl dost pesek pri vice jak 14ti dnech na jednom miste. Bud meli plno nebo bych zase byla sama, a to by byla houby sranda. Jenda totiz nechtel jit. Pry mu mam navarit a on si to prijde spapat. Jednou je proste rada na mne :-)

Seslo se nas tam 9 z toho 7 nahodne sesbiranych lidi ze Svedska, jeden borec z Aljasky (nefoukalo, tak co jako jinyho mel delat) a ja. Amik mel koreny ve Skandinavii, takze Svedakum rozumel, a tak nebyl moc duvod k anglictine. Ale jo, sranda to celkem byla :-) Nebylo to sice moc o vareni, ale hlavne o zrani. Radili mi dobre, at moc nesnidam :-)

Zacali jsme polivkou "pho". Ta se tu ji v kteroukoliv dobu. Jsou tam ryzove nudle, sposta zeleniny a kousky masa, ktere, kdyz jite na ulici, jsou vetsinou tuhe jak podesev, ale tady good. Cele se to ji hulkami a pak se srka. Plynule jsme presli k vietnamskym palacinkam s krevetami a fazolovymi vyhonky. Jako priloha se serviruje ananasove pyre na slano. Dost divna predstava a jeste podivnejsi chut. Nasledoval vyborny salat se zelenym mangem, opet krevetami. Cele jsme to zakoncili jarnimi zavitky. Dulezite je rict, ze zakladem kazdeho jidla je cesnek, chilli a pak jeste minimalne 3 lzice chilli omacky.

Jenda dorazil ke konci kurzu, takze se moc nenajedl, za to poslouzil jako vrchni fotograf. Jedna Svedka mu jako diky prenechala svuj jarni zavitek.

Recepty mam u sebe, tak kdo bude mit zajem zpestrit svuj jidelnicek o vietnamskou kuchyni, rada poslu. Veskere suroviny budou k dostani ve vietnamskych trznicich :-)