City of Buffalo

Trip End Sep 01, 2014

Flag of United States  , New York
Friday, June 20, 2014

Zdravím,

druhý den našeho Road tripu 20.6 jsme ze základny Old Fort Niagara pokračovali do města Buffalo (anglicky bizon), které je druhé nejlidnatější ve státě NY a leží na břehu Erijského jezera. V lokalitě města se nikdy nevyskytovali bizoni. Není známé, proč bylo město tak pojmenováno. Během procházky po centru jsem vyfotila několik bizonů – na vratech, obkladech budov a chodníkách. Hokejový tým má NHL Buffalo Sabres ho má také ve znaku. V centru nás překvapil obrovský kruhový objezd a počet parkovacích budov.

Buffalo bych asi žít nechtěla, protože má velmi dlouhou (od listopadu až do března) a tuhou zimu. Výjimkou nejsou sněhové bouřky a blizardy (zase lepší než hurikány a zemětřesení).  Letní období je tady velmi suché – málo srážek. Během tohoto období je tady hodně festivalů, farmářských trhů, lidé jezdí na kole (je tu hodně cyklostezek), jezdí na lodích, chodí po architektonických památkách (velké množství!) a po zahradách (za poslední roky vybudovali hodně nové zeleně). Vzhledem k dlouhým a tuhým zimám si místní umí užívat léto. Cestou jsme viděli řadu plakátů, které zvali na Cider pikniky do parků. Na „podzim", jež je krátký a teplejší oproti našemu, mají zase dýňové pikniky v parcích.

Viděli jsme: V centru jsme viděli Buffalo City Hall. Tato budova v art deco stylu je dominantou města. Dále jsme viděli The HH Richardson complex. Celý komplex jsme si neprohlídli, protože se stmívalo. Šli jsme jen okolo. Připomnělo mi to budovy na Cornellu. Všimli jsme si velkého zastoupení různých mezinárodních kuchyní. Velmi oblíbené jsou tady tzv. food trucks. Zajímavostí je, že je tady velká polská komunita. Mají tady svou čtvrť, v níž jsou specializované obchody a restaurace (ty mají i mimo čtvrť).

Navštívili jsme Buffalo Zoo: Spontánně jsme se rozhodli, že navštívíme Zoo, u níž jsme úplnou náhodou parkovali. Buffalo Zoo je malá. Strávili jsme v ní necelé dvě hodinky. Viděli jsme bizona, který měl asi nejhezčí výběh – měl hodně sponzorů. Poprvé v životě jsme viděli mravenečníka!!! Překvapilo mě jak je velký a ten jeho obrovský ocas! Byl to zážitek. Nejvíce se mi líbil právě on a ptačí svět. V tropickém pralese jsem hledala asi 10 minut tukana. Bohužel, jsem ho nenašla, ale prý tam byl. Tukana jsem nikdy na vlastní oči neviděla. V zoo jsem viděla řadu zvířat, která jsem téměř denně spatřovala v Mexiku. Byl to zvláštní pocit.

Navštívili jsme Martin house complex: tento komplex je druhá nejznámější architektonická památka v Buffalu v rezidenční čtvrti Jewett Parkway. Budova byla postavená mezi lety 1904 a 1905 jako dům architekta Franka Lloyd Wright. V té době stavba stála ohromné množství peněz a způsobila poprask, neboť všechny domy se tehdy stavěly ve viktoriánském stylu (nejhezčí jsem viděla v San Franciscu). Frank se podle mě inspiroval asijským stylem budov. Všude dodržoval horizontální linie a jeho cílem bylo co nejvíce propojit dům s okolní přírodou. Zajímavostí je, že v 20. století byla celá budova vyrabována a bydleli v ní skvoteři. Na prohlídce jsme se toho dozvěděli hodně! Pobavil mě termín „organic architecture“. Nevím, proč se tohle pojmenovává. Lidi, kteří chtějí bydlet „organic“ by si měli vzít stan a jít do lesa.

Jedli jsme: Co jsme asi tak jedli??? Přeci Buffalo chicken wings, servírované s celerovými a karotkovými tyčinkami a blue cheese dressing. Křidýlka byly naprosto úžasné, prostě nebe v hubě – jinak to napsat nejde. Ještě jsme si objednali k zakousnutí takové pizza rohlíčky, které nám pak zapomněli naúčtovat.  David si k tomu dal pivo a já si dala limonádu. Po jídle jsme byli tak přejedený, že jsme si museli koupit kávu v 7Eleven, abychom dojeli do hotelu.

Shrnutí: Z celého dne se mi nejvíce líbila prohlídka s průvodkyní v Martin house complex, mravenečník v zoo a večeře. Jsem hodně nadšená z té prohlídky domu! Líbilo by se to mému tátovi.