Trekking do jeziora Quilotoa

Trip End Jan 25, 2012

Flag of Ecuador  ,
Friday, September 23, 2011

Day 1
Podroz z Banos do Latacunga. Tam zakupy na trek: 5 slodkich bulek, dwie duze buly, puszka sardynek, zolty ser w plasterkach i woda. Potem znowu do busa i 2h podroz do Ishivili. Hostel za 10$ z obiadem i sniadaniem. Spotkanie z 3ka Polakow: Marzena, Ola i Zbyszek.

Day 2
 Wczesna pobudka o 7:30, sniadanie i wymarsz przed 9ta w towarzystwie psa, rzekomo przewodnika znajacego droge. Okazalo sie, ze na kazdym rozdrozu pies czeka na nasza decyzje, jak przechodzimy kolo domow z innymi psami to sie chowa za nami, a jak widzi innych ludzi to zaczyna szczekac i trzeba go pilnowac i odciagac. Takze tylko bol glowy.
Trasa praktycznie calu czas pod gorke, nasz docelowy punkt jest na wys 4000m, a zaczynamy ciut ponizej 3k. Mi idzie sie dobrze, nawet pomimo 15kg plecaka, Joram wchodzi troche wolniej, ale tragedii nie ma. Kolo 1szej lunch: sardynki, bula z serem - yum yum. Pogoda zaczyna nam sie psuc, zaczyna padac, troche czekamy pod drzewem, ale ze deszcz nie ustaje to zakladamy kurtki przeciwdeszczowe i kontynuujemy we wzmagajacym sie deszczu. Po dwoch godz ulewa odpuszcza, tylko kropi delikatnie. Docieramy do niwielkiej miejscowosci, gdzie kupujemy drinki i pozbywamy sie naszego utrapienia czyli psa. Facet ze sklepu chce go zatrzymac wiec wiaze psu sznrek kolo szyi, zeby za nami nie pobiegl i daje go nowemu wlascicielowi kazac mu go porzadnie nakarmic, jesli chce zarrzymac psa. Pozniej okolo godziny ostrej wspinaczki i docieramy do jeziora polozonego w nieczynnym kraterze wulkanu. Kilka zdjec i ruszamy do pobliskiej miejscowosci (1h drogi) zeby znalezc nocleg. Tam negocjujemy cene na 10$ z dwoma posilkami i uderzamy (oddzielnie!!) pod goracy prysznic. Pozniej obiad, piwo, troche pogawedek i palulu. Ja z powodu grypy (znowu) i chyba wysokosci spie w sumie moze ze 3h.