NBA, zabaviscni parki in soping maraton v Orlandu

Trip Start May 09, 2009
Trip End Jun 01, 2009

Flag of United States  , Florida
Thursday, May 28, 2009

Orlando, Florida. Sem smo prisli z vmesno nocitvijo in kratkim skokom v mehiski zaliv v Panama City Beachu. Ni lih omembe vredno, plaza lepa, pesek bel vzdusje springbreakovsko. Ampak ce si utrujen od voznje, taksno ozracje ne sede ravno najbolj. Vrhunec je bila najbrz vecerja pri kapitanu Andersenu. Na pol prezagan jastog, rakovice in podobne morske zadeve. Je kar pasalo po vsej tej dzank hrani. Zgodil se je tudi precedencni primer in sem si pri McDonaldsu narocil solato. Bil sem ze res obupan, a ne bo se ponovilo. No, nasa telesa so tudi brez vitaminov prisla do Orlanda. Tam smo takoj na dobesedno crnem trgu (vsi preprodajalci pred dvorano so bili crni kot lignit ali se bolj) kupili karte za sicer razprodani finale vzhodne konference v kosarki. Carovniki iz Orlanda proti kavalirjem iz Clevelanda. Yeaaaah!!! Kaksno vzdusje na tekmi, to je noro, ne da se ubesediti. Tezko namrec v stavkih opises to histerijo, vsi plesejo, osemdesetletne babice v dresu domacega mostva skacejo sem ter tja, debeluh, oblecen v elvisa, vihra z zastavo, hrup pa taksen, da je pogovor domala nemogoc. Lebron James je novi Jordan. Brez dvoma. Po tekmi pa hitro v posteljo, saj smo imeli naslednji dan v nacrtu ogled enega od teh zabaviscnih parkov, ki jih je tukaj na tone. Disneyworld je hitro izpadel iz igre, smo enih sestnajst let prestari za te cirule-carule, v bobnu sta tako od ta vecjih ostala le se Universal Studios in Seaworld s svojim Willyjem (a ga niso v filmu osvobodili???). Po mosko smo izbrali Universal Studios, kjer se je moski del ekipe separiral od zenskega. Samca sta se namrec odlocila, da se spopadeta z adrenalinskim delom parka, medtem ko sta se dekleti odpravili v, hja, kako naj recem, druzinski del. Odlocitve fanta nisva obzalovala niti za trenutek, saj so voznje res divje. Jahala sva hulka in penetrirala spidermana. Bomba! Spet smo skoraj mrtvi popadali v postelje motela 6 (ce pa nismo customers of the month, res ne vem, kdo je - le enkrat smo prevarali to verigo s super 8 motelom, ampak nas je potem par dni dajal moralni macek). Naslednji dan je bil namrec na vrsti soping v nekem factory outlet centru. Ajej. Punci sta bili ob 8.30 ze budni kot sovi, lepo nadisavljeni in pripravljeni na dan D. A prav slinasti sta postali sele ob prihodu pred trgovine.  Telo usloceno, sleherna misica napeta, oci srepo uperjene v cilj, roke pa pripravljene na krvavi boj za tisti zadnji kos oblacila. A boj k sreci ni bil potreben, saj je bila izbira ogromna. Zastopani so bili vsi proizvajalci oblacil, ki v modernem potrosniskem svetu kaj pomenijo. Hvala bogu, nedalec je imel svoj outlet tudi g. Samsonite s svojimi kufri. Jah, robo je treba nekam tudi pospraviti. Z Zrimskom sva punci pustila v trgovini nekega dokaj priznanega kreatorja iz dezele testenin, sla sama v dve, tri trgovine, spila kavo, pojedla dva tacota v Taco Bellu, prisla nazaj in, evo, punci sta bili na istem mestu, kot sva jih pustila. Kot kaktusa. Spustili sta korenine. Dobesedno. Delali sta le z rokami, spretno lovili kose oblacil ter jih obesali nase, kakor skrben moz za bozic po sluzbi krasi novoletno jelko. Skrben moz tokrat ni okrasil jelke, pac pa se je prijel za glavo, nato pa nekajkrat potegnil kreditno kartico skozi tozadevni aparat. Potem smo sli v Miami. V avtu smo videli levo, desno in naprej, nazaj pac nic. So bile same vrecke.