Alfredo in goveja rebra

Trip Start May 09, 2009
Trip End Jun 01, 2009

Flag of United States  , Texas
Friday, May 22, 2009

Howdy, partners! Iz Roswella smo se po prostranih poljanah pognali do Austina v Texasu (z vmesnim postankom in nocitvijo v mestu Pecos, ki lezi ob reki Pecos in ki po informacijah iz prve roke nima nobenega kafica, bara ali kakrsne koli druge ustanove, v kateri bi se lahko clovek, zival ali predmet usedel, spil kavo ali pir in spocil). No, itak smo bili vsi skoraj mrtvi od vesoljcev, vrocine in voznje. Pred dvema dnevoma smo vseeno prisli v Austin - prestolnico Texasa, ne, to ni ne San Antonio, ne Houston, ne Dallas, pac pa Austin Texas. Mesto je noro. Zivi za glasbo. Ko sisa Memphis, Austin je prava stvar. Vsak vecer lahko izbiras med 30 prireditvami z zivo glasbo, iz vsakega kluba doni drugacna zvrst glasbe. Ljudje vseh sort, zbrani v enem prostoru. Od sedemdesetletne zenicke, prek stiridesetletnega kavboja, pa do sest- do osemindvajset letnih turistov iz Slovenije. Tako si lahko na primer prvi dan izbiral med Earth Crisis in Melvinsi, drugi dan si lahko sel na Offspringe, tretji dan pa na katerega od XY drugih koncertov. Nooooooooro. Spali smo pri enem hispancu Alfredotu v sobah tutirti in tutirtitu. Tudi jutranja kava je bila no problem, maj frend, ju ar olvejs velkom, but clous de dor. Cez dan smo se zapeljali v center mesta, kjer so mestni geniji mojstrsko zajezili reko kolorado in naredili taksen naravni zaliv. Genialno. Iz vode se je ponujal pogled na mestne neboticnike. Fantasticno. Ob cetrtkih zal cistijo alge z dna, zato smo naleteli na zaprta vrata. A nic ne de. Zapeljali smo se do 30km oddaljenega jezera Travis, kjer smo se namocili v ta pravo reko Colorado. Martin Strel, skrij se. Pogrizeni zaradi nasilnih rib smo se nato vrnili v mesto, kjer smo se ustavili v pravem honky tonky dancehallu. Igral je nek country bend, staro in mlado pa se je v parih vrtelo v ritmih. Ljudje so neverjetno odprti, smalltalk so izpilili do popolnosti. Vsi so izjemno veseli, da prihajamo iz Slovenije, ceprav se jim sanja ne, kje to je, ampak smo videti dokaj zdravi, zato tako slabo pa tam ocitno ze ne more biti. Natakarici v klubu Continental (tam smo koncali vsak vecer) smo celo verjeli, da ve, kje je Slovenija, saj ima bojda prijateljico prav iz te drzave. Zivi v Los Angelesu, njen brat pa naj bi bil nek znan hokejski zvezdnik. Zlahka smo ugotovili, da se ta sestra najbrz pise Kopitar, saj Slovenija niti ni izvozila kaj dosti hokejskih zvezdnikov. Ogledali smo si tudi njihov kapitol, kjer sta svojcas kraljevala mali in veliki Bush. Je baje popolnoma enak (kapitol, ne Bush, no tudi Bush je enak) kot tisti v Washingtonu, le da je za 5 m visji (kapitol, ne Bush). Noci so tople, spimo v redu, le Tina nekaj skoz nagaja in vklaplja klimo. Ne vemo, kaj ima za bregom. Zremo kot kralji, ne pretiravam, z Zrimskom sva pospravila cetrt krave. Z BBQ omako napojene. Pa ne one nase, lisaste simentalke, ampak one njihove, mesnate...tiste, ki na sliki zgleda kot tank. Taka kosmata je. V rebra sva jo zagrizla. Zaradi nacina prehrane imamo v avtu klimo pretezno nastavljeno na maksimalno hlajenje.
Naslednja postojanka - New Orleans.