As a chick in the chicken bus

Trip Start Apr 19, 2009
1
100
158
Trip End Apr 18, 2010


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow
Where I stayed
napeli cottage

Flag of Nepal  ,
Monday, December 7, 2009

כצ'יקן בצ'יקן באס, נסעתי לפוקארה מבני. מסיים את הטרק בעוד אותם רגעים שלא ישכחו כחוויה שאיננה מוגדרת. האם טובה היתה ואולי דווקא רעה? אך ללא ספק בלתי נשכחת.
הגעתי לבני מטאטופאני. אוטובוס של שעה וחצי עם מושבים צפופים מידי, וכל קפיצה בשביל העפר מורגשת מידי בברכים שנדפקות. לקראת בין ערביים הגעתי לבני. תחנת האוטובוסים עדיין הייתה התרגשות והמולה, ובנקל מצאתי אוטובוס לפוקארה.
המחיר סביר, אך לא היה ניתן להכניס מחוט ועד מחט באוטובוס הזה. אנשים כמטע והתפוצצו החוצה מדלתות האוטובוס. "אתה משלם כמו נפאלי, קפוץ על הגג" קרא לעומתי הנהג. שעמד עדיין מחוץ לאוטובוס. רק הייתי צריך לשמוע את המילים האלו וכבר עמדתי בגאון על גג האוטובוס. מלאוס ביקשתי לסוע אוטובוס מקומי כשאני רכוב על גבו או גגו. שם אלא נתנו לי, בידיים עדינות טיפלו בתיירים. אך פה תהו ובבהו, ואני שמח בחלקי.
התיישבתי בקדמת הגג וחיכתי, עד שהגג לא יפוצץ האוטובוס לא יעזוב וגם אז ימצא עוד מקום לנאספים בדרך. לבסוף לקראת שקיעה יצאנו לכיוון פוקארה. אני שחזיתי לילה קריר כבר העלאתי על גופי את הסוודר וכובע הפליז. יותר מזה לא הוצאתי וכמה קר כבר יכול להיות בגובה 800 מטר.
נסענו ברחובות העיר. חוטי חשמל שנתלו ברישול מבין הבתים ומעמודי החשמל, כמעט וגילחו את הראש, אך רק כמעט. מישהו התחשב בתלייתם באותם ישובים על האוטובוס הנוסע. יחד איתי עוד כעשרים אנשים על גגו שעשוי מוטות ברזל מאונכים לרכב. קפיצות הדרך כעת עברו להכאיב בתחת, אך מי אני שיתלונן כאשר יש מתחתי אנשים דחוסים, עומדים בצפיפות ונאחזים בזיזי המתכת של פנים האוטובוס, בעוד לי יש פינה משלי.
מצאתי שק אורז ועליו ישבתי. בחור שעבד באוטובוס ועלה על הגג תוך כדי נסיעה האריך את אורכה בשעתיים וחצי.
אט אט החל מחשיך. אני נמשכתי במחשבותיי אל הכוכבים, מטה ראשי מעלה וגופי מטה. נשכבתי על השק ומבטי מעלה. קבוצת סובארו (פליאדות) היתה במרכז השמיים, ולא הצלחתי לספור יותר משישה כוכבים, למרות שממש התאמצתי. איזו דרך נפלאה להעביר את הנסיעה הזו.
ואז נעצר האוטובוס. בעיית מנוע או התנעה איני יודע. יושבי הגג מיד סידרו את משכבם ואני ביניהם. כאן בעית מנוע יכולה להמשך גם כמה שעות. נרדמתי וישנתי שינת ישרים, עד להתנעה המחודשת של האוטובוס. איני יודע כמה זמן עבר. אך כשקמתי, חום הג'ונגל שהיוה שריד מהיום שנמוג, התחלף בצינת לילה קרירה.
האוטובוס החל נוסע וכעבור כמה דקות הגענו לכביש אספלט, ומהירות הרכב הוכפלה. משבי רוח מדומה שנוצרו ממהירות הנסיעה החלו מתרסקים על גופי. לשווא ניסתי מתכנס בתוכי על מנת לשמור על גחלת חום פנימית. הקור גבר, ואני מצאתי מסתור, מתחבא מבעד לתיקים ולשקים בקדמת הגג, כשרק כתפי ורגלי בולטים מעלה, חשופים לרוח הקרה.
ניסיתי להרדם בשנית, אך הרוח בשלו נושב. מחליק על החפצים, וסב על מקומו, משנה כיוון זרימתו למקומות חבואים. נדחק בין הסדקים, נושב מבין החרכים, מצא הרוח את מקומי. אין נסתר מהרוח, כציפור עטה עלי טרף כך ציפורניו הקפואות ננעצו בבשרי על אף היותו מוגן בשכבות בגדים. במלקחיים, ממעל לחומת חפצי, ומתחת לברזלי גגון האוטובוס לפטו אצבעותיו אותי, לוחשות קור עז. כעת משפרץ מגיני לא ידעתי האם היה לי טוב יותר בצפיפות למטה או כפור מעלה. כתרנגולת מובלת על גגון אוטובוס התרנגולות, רק לחכות לבאות ולקוות לטוב. השוחט או האיכר?
ואז עצר האוטובוס. אני ניצלתי את הזדמנות הפז ושלפתי מהתיק את השק"ש שנפאלי מוכשר תפר על גבו עד מינוס עשר. שמחתי שהבאתי אותו עימי וסלחתי לו באחת על שהכביד על גבי כל העלייה לפאס. כעת משהייתי בתוכו, לא הבנתי איך יכולתי בלעדיו. התחפרתי ונרדמתי.
עצרנו לארוחת ערב בצריף פח גדול, תאורה קמצנית באמצע שום מקום.סיר גדול ובו מרק קארי שחומם, כנראה, עשרות פעמים על האש וביצה קשה מתובלת בחריפות. ולקינוח תה נפאלי חם. בריא לכיבה זה בטוח לא. ומצד שני ממתי התיחסתי בטיול הזה לכיבה?
ועוד נסיעה ואני מכורבל בשק"ש ישן. סובל מהרוח שעוד פורצת דרכה ומכה בפני. אך אינה אימתנית כפעם. ואז הגענו לפוקארה. הייתי בטוח שאני ארד מהאוטובוס וארגיש ששעה מאוחרת מאוד, ובהסתכלות בשעון יתברר שהשעה 20 או 21, כמו תמיד. השעון של המונית שתפסתי בחזרה למלון הורה 23:27, יותר משש שעות נסיעה. אין נסיעה ארוכה מידי, כיאה לצ'יקן באס אמיתי.
הערתי את בעל המלון וביקשתי חדר באמצע הלילה. הוא שמח לראותי ולהפתעתי לא כעס יתר על המידה על ההשקמה באישון לילה.
חוויה מופלאה לפעם אחת, ראשונית, ושוב לא הייתי חוזר עליה יותר מרצוני. ופני מועדות להודו...
  
Slideshow Report as Spam

Comments

רועי on

איזו חוויה מטורפת..

Add Comment

Use this image in your site

Copy and paste this html: